latarki

Wybór latarki w kilku krokach – to proste.

Szukasz dobrej latarki, ale toniesz w gąszczu ofert, nie wiesz którą wybrać a wystarczy kilka prostych odpowiedzi, które ułatwią Ci wybór odpowiedniej latarki? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik, który sprawi, że już za chwilę wybór odpowiedniego modelu latarki Ledlenser będzie bardzo prosty, bez względu na to, czy jest to czołówka, czy latarka ręczna. Wystarczy, że odpowiesz sobie na kilka pytań, które znajdziesz poniżej.

Jak będę używał latarki ?

To bardzo ważne, aby określić sobie, w jakim celu potrzebuję latarki.
Latarki Ledlenser są podzielone na różne kategorię.

  • latarki czołowe – świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy przy jednoczesnym oświetleniu celu wolnych rąk, warsztat samochodowy, bieganie, wspinaczka
  • latarki ręczne – klasyczna latarka trzymana w ręku idealne dla np. służb mundurowych, ochrony. Do latarek ledlenser można stosować specjalne adaptery sygnalizacyjne oraz mocowania np. jako oświetlenie rowerowe.
  • latarki jako brelok – latarka mała, często przypinana do kluczy używana raczej okazjonalnie.

Jakie ma być zasilanie mojej latarki ?

Latarki zasilane bateryjnie są tańsze w zakupie i idealnie sprawdzą się tam, gdzie latarka nie będzie zbyt często używana. Wtedy koszty baterii nie będzie dodatkowo obciążać naszego portfela.

Latarki o zasilaniu akumulatorowym, są droższe w zakupie ale dają dużo mocniejsze światło, mają dłuższy też czas pracy. Warto tez zastanowić się nad sposobem ładowania. Latarki Ledlenser posiadają możliwość ładowania za pomocą portu USB, akumulatorki ładowane w zewnętrznej ładowarce, oraz ładowarki magnetyczne gdzie latarka wisi ładując się polecane dla profesjonalistów (przemysł, ochrona, służby mundurowe)

Ile trybów powinna mieć moja latarka?

Każda latarka dysponuje kilkoma trybami świecenia, zmieniając je, zmniejszamy lub zwiększamy jej moc, a tym samym w łatwy sposób dostosowujemy jej działanie do sytuacji. Ta cecha sprawia, że jedna latarka okaże się przydatna w wielu sytuacjach. Niektóre modele posiadają automatyczny system doboru mocy w zależności od potrzeb.

Jaka technologia jest mi potrzebna w latarce ?

Latarki, które posiadały jedynie włącznik i świeciły jednym trybem już dawno odeszły w niepamięć.
Ledlenser wyposażył swoje latarki w najnowszą technologię, warto się z nią zapoznać.

latarki

  • Advanced Focus System (AFS), który umożliwia płynne przejście od jednorodnego światła bliskiego do mocno zogniskowanego światła odległego.
  • Smart Light Technology – Innowacja sprawia, ze Ledlenser staje się Twoim osobistym narzędziem: Poprzez mikrokontroler programujesz różnymi kombinacjami przycisków i przełączników Twój indywidualny zakres funkcji. W ten sposób masz zawsze pod ręką optymalną funkcje oświetlenia.
  • Rapid Focus – Podczas ogniskowania i rozogniskowania latarki kieszonkowej lub czołowej nasza soczewka reflektora porusza się w kierunku diody LED. Aby proces ten dla użytkownika odbywał sie jak najszybciej i jak najbardziej ergonomicznie, zaprojektowaliśmy Rapid Focus: mechanika jednouchwytowa, przy pomocy której można błyskawicznie dopasować stożek światła.
  • X – lens – Technologia ta jest poszerzeniem Advanced Focus Systems (AFS). Łączy ze sobą prawie nieograniczoną ilość soczewek reflektora i synchronizuje ich pojedyncze wiązki światła w jeden idealny strumień. Rezultatem jest bardzo homogeniczne sztuczne oświetlenie w trybie nieogniskowania oraz nasze do tej pory najostrzej zogniskowane długie świtało.
  • Safety Ytrion Cell – Tą technologie akumulatorową można znaleźć przeważnie w pojazdach elektrycznych. Jednak jest ona idealna również dla Ledlenser. Ogniwo Safety Ytrion Cell jest znacznie lżejsze od akumulatora niklowo-metalowo-wodorkowego i ładuje się do pięciu razy szybciej od litowo-jonowego. Równocześnie oferuje ponad 3 000 cykli ładowania przy prawie zerowej utracie pojemności dzięki „Memory Effekt“.
  • Floating Charge System – Przy tym systemie ładowania akumulatora inżynierowie przywiązali wagę do łatwej obsługi. Umożliwia to magnetyczny łącznik pomiędzy lampą a ładowarką. Tym samym Twoja latarka Ledlenser jest bezpośrednio zadokowana do stacji, akumulator pozostaje w obudowie a latarka zawsze pod ręką. Dzięki inteligentnej technice ładowania jest to przyjazne dla środowiska również przy ciągłym magazynowaniu. Do tego wygląda spektakularnie.
  • Wide Beam – format szerokiego pasma światła uwzględnia to, że ludzkie pole widzenia wynosi ok. 180 stopni w poziomie i około 130 stopni w pionie. Owalny kształt latarki i technologia Wide Beam dbają przy tym o podwójne bezpieczeństwo: Widzisz nie tylko więcej, ale jesteś dodatkowo widoczny pod każdym kątem
  • Optisense Technology – Czy jest mrocznie, cieniście, pochmurnie lub ciemno: Dzieki Optisense Technology Twoja latarka ledlenser automatycznie dopasowuje się do istniejących warunków świetlnych. Innowacyjny ściemniacz reguluje przy tym jasność w zależności od odbijającego się oświetlenia od otoczenia i zapobiega uciążliwemu efektowi oślepienia.
  • Temperature control – Ciężka praca studzi nasze latarki: latarka Ledlenser nigdy nie stanie się za gorąca, nieważne jak bardzo ja obciążasz. Chroni Cię to przed oparzeniami a diodę LED przed przegrzaniem.
  • Emergency ligth – Aplikacja ta przekształca Twoją latarkę w oświetlenie awaryjne: Gdy zabraknie prądu a latarka Ledlenser podłączona jest do ładowania, to włącza się ona automatycznie. Tym samym latarka pomaga Ci w orientacji i na przykład w znalezieniu skrzynki z bezpiecznikami.

Jak widać trochę technologii jest w tych latarkach. Od innowacyjnych soczewek aż do postępowego zaopatrywania w energie elektryczna – niestrudzenie Ledlenser pracuje nad tym, aby dalej rozwijać technologiczną przewagę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *