Wizerunek firmy

Wizerunek firmy ma kluczowe znaczenie

Każda firma ma „jakiś” wizerunek… A słowo „jakiś” ma tutaj kluczowe znaczenie, bowiem to jak firmę odbierają klienci, pracownicy, kontrahenci oraz partnerzy biznesowi, a nawet społeczność lokalna przekłada się również na wyniki finansowe i ogólną sprawność zarządzania organizacją. Jak to działa – wyjaśniamy w naszym tekście.

Wizerunek firmy przekłada się na zaufanie do niej i sprzedaż produktów, ale nie tylko. Wizerunek jest istotny, gdy mówimy o zarzadzaniu i zatrudnianiu nowych pracowników. Dlaczego? Wyobraźmy sobie, że szukamy pracownika do firmy na stanowisko kierownicze – osoby, która wesprze organizację wiedzą i doświadczeniem oraz pomoże rozwinąć dany obszar w przedsiębiorstwie. Taka osoba, decydując się na udział w rekrutacji, sprawdza informacje o firmie w internecie, przegląda portale informacyjne, ale też fora, profile firmowe w social mediach, rozmawia ze znajomymi, etc. Po prostu szuka informacji o firmie, aby dowiedzieć się o niej jak najwięcej – o jej wynikach, sukcesach, planach, a także produktach i przede wszystkim o tym, jak w danej firmie się pracuje. Na podstawie rozmów z byłymi, obecnymi pracownikami, znajomymi i informacjami znalezionymi w internecie wyrabia sobie o firmie opinię i buduje w swoich oczach jej obraz, czyli wizerunek. Na podstawie tego obrazu decyduje się lub nie aplikować do firmy… Ta sytuacja nie dotyczy tylko pracowników na wysokim szczeblu, ale także tych na niższych stanowiskach oraz partnerów biznesowych, władz lokalnych, dostawców, etc.…, czyli wszystkich, którzy z daną organizacją na jakiś etapie współpracują lub kupują od niej jej usługi i produkty. Wizerunek, czyli to jak firmę postrzegają inni ma kluczowe znaczenie w wielu aspektach funkcjonowania organizacji, dlatego dążenie do budowania korzystnego dla firmy postrzegania przez otoczenie realnie przekłada się na jej sprawność biznesową.

Eksperci od wizerunku

Budowaniem wizerunku przedsiębiorstw zajmuje się agencja PR. Specjaliści  firm PR dokładnie analizują to, jak postrzegają firmę jej partnerzy biznesowi, klienci oraz pracownicy. Zestawiają to z tym, jak firma chce być postrzegana przez otoczenie. Na tej podstawie wyznaczają kierunki, a często plany naprawcze, a następnie wprowadzają je w życie. Jednak tutaj warto podkreślić, że najlepsze agencje PR będą pracować nad wizerunkiem sukcesywnie, bowiem nie da się dobrej reputacji zbudować szybko… Niestety tak to nie działa. Zmiana opinii i postaw jest długotrwałym procesem, zwłaszcza, jeśli chcemy taką opinię ugruntować w odbiorcach na długie lata.

Od czego zacząć zmianę wizerunku?

Przede wszystkim, aby coś zmieniać, warto przeanalizować sytuację wyjściową, czyli po prostu zbadać co o naszej firmie mówią inni… To jest pierwszy krok. Następny to znalezienie partnera, który zajmie się zmianą postrzegania firmy przez otoczenie. Dobra agencja PR Warszawa będzie wiedziała, jak to zrobić.

Szukasz wsparcia w obszarze PR? Zgłoś się do Brandpeak – agencji PR, social media i digital marketingu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *