Wentylator osiowy

Wentylatory osiowe do zastosowań chłodniczych

Wentylatory osiowe są powszechnie stosowane w wielu różnych branżach i do różnych zastosowań. Różnorodność produktów pozwala dopasować wentylator pod kątem rozmiarów, prędkości obrotowej oraz wydajności do konkretnych potrzeb i zastosowań.

Zastosowanie wentylatorów osiowych

Wentylatory osiowe stosowane są w różnych branżach. Znajdują zastosowanie również w chłodnictwie, gdzie odgrywają ważne role. Przykładem może być wentylator osiowy, który instalowany jest wewnątrz urządzeń chłodniczych, a dokładniej wewnątrz komory chłodniczej. Wentylator zapewnia właściwy obieg powietrza i równomierne rozkładanie się temperatury, dzięki czemu wspomaga pracę całego urządzenia.

Wentylator osiowy to uniwersalny element wyposażenia, z racji na jego wielowariantowość. Wymiary, prędkość obrotowa oraz wydajność to parametry, które odgrywają główną rolę przy wyborze wentylatora. Szeroka oferta wentylatorów osiowych na rynku sprawia, że w łatwy sposób można dobrać odpowiedni wentylator do indywidualnych potrzeb.

Zasada działania wentylatora osiowego

W przypadku wentylatorów osiowych zasada działania jest prosta. Powietrze jest tłoczone w kierunku równoległym do osi silnika. Wentylatory osiowe charakteryzuje stosunkowo cicha praca, niski przyrost ciśnienia oraz wysoka wydajność. Cechą tych produktów jest również ich bezawaryjna praca.

Inne wentylatory oraz rozwiązania stosowane w chłodnictwie

Oprócz wentylatorów osiowych zastosowanie znajdują również inne typy wentylatorów. Przykładem może być wentylator poprzeczny, w którym powietrze tłoczone jest prostopadle do osi wirnika.

Wentylatory stosowane są również jako element budowy skraplaczy. Indywidualny dobór średnicy śmigła oraz mocy silnika wentylatora pozwala skompletować zestaw dopasowany do konkretnego urządzenia chłodniczego. Popularnym rozwiązaniem są również zespoły wentylatora z okablowaniem, które są kompletnymi produktami, dzięki czemu klient oszczędza czas oraz pieniądze. Gotowy produkt to również pewność, że wszystkie elementy są dobrane prawidłowo.

Wentylatory osiowe, poprzeczne oraz zespół wentylatora dostępne są u czołowego producenta i dystrybutora rozwiązań dla branży chłodniczej – AiFO Components. Ponadto szeroka oferta komponentów, jak np. skraplacze, parowniki, elementy grzewcze, profile i uszczelki, pozwala skompletować zamówienie w jednym miejscu. Wiąże się to z oszczędnościami czasu oraz kosztów transportu.