Co warto zobaczyć na Ukrainie?

Gdy myślimy o wakacjach, to w marzeniach widzimy piaszczystą plażę, błękitną wodę i kolorowe drinki. Większość Polaków właśnie tak lubi spędzać swój urlop wakacyjny. Jednak coraz częściej zrażeni wysokimi cenami, tłokiem i rozczarowaniem biurem podróży, nasi rodacy poszukują nowych i zdecydowanie ciekawszych kierunków wyjazdowych. Z pewnością jedną z atrakcyjnych propozycji jest wycieczka na Ukrainę. Zatem co należy wiedzieć o tym państwie? Do jakich miejsc najlepiej się udać i co warto zobaczyć?

Podstawowe fakty o Ukrainie

Ukraina jest państwem położonym w Europie Wschodniej i graniczy z Polską w rejonie Lubelszczyzny i Podkarpacia. Takie położenie sprawia, że bez problemu możemy dostać się tam samochodem czy pociągiem lub autokarem z dowolnego regionu Polski. Ukraina jest bardzo dużym i zróżnicowanym krajem, tak więc zarówno miłośnicy zwiedzania miast i architektury jak i zwolennicy plażowania znajdą coś dla siebie. Kraj ten jest zbliżony kulturowo do Polski, co sprawia, że łatwo jest się nam w nim odnaleźć. Niewątpliwą zaletą jest także to, że wycieczki na Ukrainę są tanią opcją na wyjazd i nie zrujnują naszego portfela jak chociażby wakacje w Paryżu, Rzymie czy Londynie.

Co warto zwiedzić we Lwowie?

Udając się na wycieczkę na Ukrainę warto odwiedzić oczywiście stolicę tego państwa, czyli Kijów. Miasto położone nad Dnieprem słynie z cudownych, złotych kopuł licznych cerkwi a także soborów. Kijów może pochwalić się także dwoma zabytkami, które zostały wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Mianowicie, są to Ławra Pieczerska oraz Sobór Mądrości Bożej. Miłośnikom architektury z pewnością przypadnie do gustu także Lwów, który może pochwalić się malowniczą starówką i wielokulturowością. Na uwagę zasługuje także Twierdza w Kamieńcu Podolskim. Jest to kompleks złożony z zamku z licznymi basztami. Całość położona jest nad rzeką Smotrycz, co dodaje scenerii bajkowości. Po zwiedzeniu twierdzy, warto udać się do miasteczka Kamieniec Podolski, które również może oczarować starą architekturą i niezwykłą atmosferą.

Dla miłośników natury Ukrainy

Ukraina to także piękna i dzika natura. Dla wszystkich, którzy uwielbiają piesze wycieczki i górskie krajobrazy Karpaty są prawdziwym rajem. Szczególnie warto udać się w okolicę Pasma Czarnohory, gdzie znajdziemy najwyższy szczyt w okolicy, czyli szczyt Howerla. W tym rejonie odwiedzić można także las bukowy, który wpisany jest na listę UNESCO. Pośród wyżyn znajdziemy wiele małych, wiejskich i urokliwych miasteczek, w których warto zatrzymać się na nieco dłużej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *