szkolenie z zarządzania

Czy warto wziąć udział w szkoleniu z zarządzania?

Doskonalenie swoich kompetencji jest potrzebne osobom na każdym stanowisku. W końcu dzięki temu możemy się rozwijać, ale też lepiej odnajdywać się na powierzonych stanowiskach. Dlatego szkolenie z zarządzania może nam to ułatwić. Zwróćmy zatem uwagę na to, kiedy warto wziąć udział w szkoleniach.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach?

Pamiętajmy o tym, że nowe obowiązki zawodowe i zmiana dotychczasowego stanowiska często wymaga od nas kolejnych umiejętności, które odnoszą się, chociażby do zarządzania. Umiejętności takie jak kierowanie zespołem ludzi, motywowanie, nagradzanie, ale również karanie są bardzo potrzebne na stanowiskach menadżerskich.. Zauważmy też, że nie są to jedyne zalety korzystania ze szkoleń.

Korzyści z udziału w szkoleniach

  • Doskonalenie umiejętności menedżerskich, a także najważniejszych zachowań wynikających z tej funkcji.
  • Poprawa efektywności oraz skuteczności poszczególnych działań.
  • Rozwinięcie skuteczności motywowania zespołu, a także siebie samego.
  • Wyszkolenie umiejętności pozwalających na dostrzeganie konfliktów, radzenie sobie z nimi, ale też identyfikowanie ich przyczyn.
  • Nauka walki z manipulacją.
  • Poznawanie sposobów na tworzenie własnego wizerunku w zespole.

Jak dobrać odpowiednie szkolenie?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, kim jest prelegent. Warto skorzystać z firmy zewnętrznej, która zatrudnia wielu specjalistów. Warto zwrócić uwagę na długość spotkań oraz na sposób przekazywania wiedzy. Dla stanowisk na poziomie menedżerskim szczególnie polecane są szkolenia wzbogacone o gry strategiczne wraz z symulacjami. Dzięki temu można stworzyć odpowiednie warunki do rozwinięcia pewnych umiejętności.

Kiedy się przyda?

Warto zwrócić uwagę na to, że szkolenia z zakresu zarządzania mogą dotyczyć wielu płaszczyzn. Dzięki temu możemy łatwiej dopasować profil, który jest zgodny z naszym stanowiskiem lub wiedzą, jaką chcemy zdobyć. Popularne jest zarządzanie projektami szkolenie wtedy dotyczy ściśle tej tematyki. W ten sposób uczestnicy dowiadują się m.in. jak przygotować projekt, reagować na punkty krytyczne występujące w trakcie pracy, a także poznają najważniejsze techniki i metody zarządcze.

Na czym się skupić podczas szkolenia?

Przede wszystkim zauważmy, że wszystkie informacje, przedstawione w trakcie szkolenia są bardzo ważne. Uczestnicząc w takich szkoleniach, musimy być pełni skupienia i chęci poszerzenia swoich kompetencji. Zwróćmy też uwagę na to, że łatwiej nam będzie przyswoić nową wiedzę, jeżeli będzie przedstawiona w mniej standardowy oraz nowatorski sposób. Niektóre firmy proponują np. wykorzystanie kamery, a później analizowanie własnych zachowań. W ten sposób może poznaną teorię odnieść do rzeczywistości, co na pewno na dłużej utkwi w naszej pamięci. Łatwiej też będzie wprowadzić zmiany, które dotyczą nie tylko zachowań, ale też podejścia do innych pracowników.