trener personalny

Trening personalny – sposób na zdrowie i wymarzoną sylwetkę

Coraz więcej osób zaczyna dbać o siebie i zamiast wylegiwania się na kanapie z paczką chipsów, wybiera ruch, aktywność na świeżym powietrzu, ćwiczenia w siłowni lub domową gimnastykę. Warto jednak pamiętać, że ćwiczenia powinny być indywidualnie dobrane, ważna jest prawidłowa technika, intensywność oraz częstotliwość,. Aby sobie nie zaszkodzić i szybko osiągnąć zamierzone efekty, warto skorzystać z pomocy trenera personalnego.

Kim jest trener personalny Gliwice ?

Trener fitness to osoba, która zajmuje się układaniem programów treningowych dla danej osoby. Powinna mieć odpowiednie wykształcenie i doświadczeniem, atutem jest udział w kursach i szkoleniach, zwiększających poziom wiedzy. Najlepiej, aby trener skończył studia o kierunku wychowanie fizyczne lub dietetyka, dzięki temu będzie mógł łatwiej spełnić oczekiwania swoich podopiecznych. Oprócz treningów trener zajmuje się również układaniem diety, a także motywowaniem, zachęcaniem do ćwiczeń i zmiany trybu życia. Trenerzy personalni mogą pracować w siłowniach lub klubach fitness, niektórzy prowadzą również własną działalność.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego?

Trening personalny pomaga szybko osiągnąć wymarzoną sylwetkę, poprawić kondycję, zgubić zbędne kilogramy. Każda osoba jest inna, dlatego dla każdego polecane są inne ćwiczenia i dieta. Korzyści ze współpracy z trenerem są bardzo duże. Główne, które warto wymienić to:

 • Efektywny i bezpieczny program treningowy, przynoszący widoczne efekty,
 • Dopasowanie aktywności fizycznej do konkretnej osoby,
 • Nauka techniki wykonywanych ćwiczeń,
 • Większa motywacja do ćwiczeń,
 • Możliwość konsultacji i zadawania pytań,
 • Dopasowana dieta, poprawiająca jakość życia.

Najlepszy trener personalny Gliwice- na co zwracać uwagę?

Wybór trenera personalnego nie jest łatwy. Wszyscy zachęcają do współpracy, obiecują szybkie efekty. Przed wyborem warto jednak sprawdzić opinie o danej osobie, dowiedzieć się, co mówią o niej inni klienci. Warto wejść na stronę internetową danej osoby, zobaczyć, czym się dokładnie zajmuje, jakie ma osiągnięcia sportowe. Szukając odpowiedniej osoby, warto zwrócić na takie elementy jak:

 • Indywidualne podejście do każdego klienta,
  • Analiza stanu zdrowia, dokonana przed ustaleniem planu treningowego i dietetycznego,
  • Trening i dieta dobrane indywidualnie, z uwzględnieniem stanu zdrowia, wieku, kondycji i oczekiwań,
  • Elastyczne podejście do klienta i jego oczekiwań,
  • Pogodne nastawienie,
  • Wiedza psychologiczna, pomagająca pokonać pojawiające się kryzysy.

Treningi personalne polecane są dla wszystkich. Osoby początkujące mogą nauczyć się wykonywać popranie ćwiczenia, a zaawansowane zwiększyć efektywność treningów. Dzięki połączeniu dobrze dobranej aktywności oraz ćwiczeniom można szybko uzyskać zamierzone efekty. Trening może być tak dobrany, aby pomógł zgubić zbędne kilogramy, rozbudował masę mięśniową, zwiększył wydolność czy poprawił ogólną kondycję. Trening może również pomóc zmniejszyć bóle stawów i pozbyć się innych dolegliwości. Współpraca z trenerem to również możliwość zmiany stylu życia, nauka, zrozumienie, że dla ruch i dieta są niezbędne dla długiego życia. Wybierając trenera, warto zwrócić uwagę na to, jakie ma doświadczenie. Niestety nadal można spotkać osoby, które po odbyciu jednego kursu zaczynają uczyć innych, a to nie jest dobry wybór.  Trener personalny Gliwice ma wiedzę, wykształcenie, osiągnięcia sportowe, wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem, dlatego współpraca z nim na pewno będzie owocna.

Trening personalny to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy dążą do osiągnięcia wymarzonej sylwetki i chcą zmienić styl życia. Warto skorzystać z treningu personalnego, a na pewno życie zmieni się na lepsze.