Tapeta czy fototapeta?

Planujesz remont? Chcesz zmian ale nie wiesz na co się zdecydować? Twoje wnętrza nie mają charakteru a Ty chcesz je ożywić? Nie ma lepszego sposobu niż zastosowanie fototapety.

Jej głównymi zaletami są ciekawe wzory, które przyciągają wzrok zarówno każdego domownika jak i gościa. Firmy zajmujące się produkcją fototapet proponują tworzenie motywów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Ostatnie ciekawe aranżacje pokazują, że fototapety przede wszystkim wykorzystuje się do projektowania pokoi dla najmłodszych. Wśród wzorów królują postacie z bajek oraz super bohaterowie. Dziewczynki w ostatnim czasie zachwycają się Elsą z Krainy Lodu, natomiast idolem dorastających chłopców są piłkarze. Możliwość „zamieszkania” z ulubionym bohaterem daje indywidualny projekt stworzony na własne potrzeby. Można bawić się kolorami i motywami tworząc niebywałe aranżacje, które ożywią każde pomieszczenie. Dzięki zastosowaniu fototapety możemy przenieść się w dowolny świat i zaaranżować wnętrze np. widokiem lasu czy morza. Każdy może dobrać wzór, który kojarzy mu się z czymś przyjemnym. Firmy chętnie realizują indywidualne projekty, bowiem dzięki temu dowiadują się co jest najważniejsze dla ich klientów. Jak wspomniano to nie tylko kolorowe motywy bohaterów bajek. Dużym zainteresowaniem cieszą się także widoki i pejzaże.

Fototapety można nakładać samodzielnie, bowiem ich montaż nie stanowi żadnego problemu nawet dla osób, które nigdy nie miały z nimi styczności. Dla uatrakcyjnienia pomieszczenia można nałożyć fototapetę w centralnym miejscu, natomiast pozostałe ściany po prostu pomalować farba o odpowiednim odcieniu komponującym się z naszą ścienną aplikacją.

W latach 90 tych ubiegłego wieku to tapety królowały w wystrojach wnętrz. Każdy szanujący się gospodarz miał starannie wytapetowany pokój i postawioną meblościankę. Panował przepych i przeganianie się w pomysłach, jaka tapeta jest najlepsza do kuchni czy łazienki. W pomieszczeniach nie sposób było nie zauważyć tapety, która przy złym nałożeniu odpadała lub nieestetycznie rolowała się. Problemem było także pozbywanie się jej ze ściany. Najpierw trzeba było ją namoczyć następnie zdrapywać przy pomocy szpachelki. Jednym słowem było z nią dużo zachodu. Jej przeciwieństwem z pewnością jest łatwa w użyciu fototapeta. W dzisiejszych czasach odchodzi się od zagraconych pomieszczeń stawiając na subtelny minimalizm. Fototapety stanowią jedynie akcent dla wnętrza i nie należy przesadzać z mnogością aplikacji umieszczonych na ścianie. Każdy z nas ma inny gust, a fototapety to doskonały sposób, aby ożywić wnętrze stosując indywidualne rozwiązania odpowiadające naszym potrzebom. Fototapety należy nakładać na gładkie odtłuszczone ściany usuwając starannie spod powierzchni pęcherzyki powietrza. Aplikacja nie wymaga specjalnych zdolności jednakże należy wykonać zadanie starannie by motyw nie uległ zniszczeniu czy pofałdowaniu. Do każdej rolki fototapety producent umieszcza odpowiednia instrukcje, jednak większość salonów, które proponują duże aplikacje proponuje wykonanie montażu przez doświadczonego pracownika.

Tak czy inaczej fototapeta to motyw, który jest coraz częściej wybierany do ożywienia wnętrza. Tradycyjna tapeta powoli odchodzi do lamusa. Sprawdź jakie fototapety oferuje sklep www.szablon-studio.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *