totalfitness.com.pl

Światowy Dzień Wody – H20 na siłowni

Woda to życie. U mężczyzn stanowi 60% masy ciał, a u kobiet około 50-55%. Zawiera ją każda tkanka i komórka naszego organizmu. Dlaczego jest tak ważna? Przypominamy o tym podczas Międzynarodowego Dnia Wody (22.03).

Absolutne minimum to przyjmowanie 2-3 litrów wody dziennie.Trzymanie się tej prostej zasady może polepszyć kondycję i wydolność organizmu.

Absolutne minimum to przyjmowanie 2-3 litrów wody dziennie.Trzymanie się tej prostej zasady może polepszyć kondycję i wydolność organizmu. Dlaczego dla wielu z nas przyjmowanie odpowiednich ilości wody to problem? Za każdym razem odpowiedź jest nieco inna. Jedno nie ulega jednak wątpliwości.Butelka wody to niezbędny element każdego treningu. O czym pamiętać podczas przyjmowania płynów na siłowni? Przede wszystkim wybierajcie wodę niegazowaną.

Jak pić?

Warto uzbroić się w cierpliwość i pić wodę małymi łykami. Nagłe dostarczanie zbyt dużej ilości, tzw. łapczywe picie, nie jest skuteczną metodą nawadniania organizmu. Płyn szybko pokonuje nasz układ pokarmowy i nie zostanie efektywnie rozprowadzony po organizmie.

Ile wody pić?

Wszystko zależy od rodzaju ćwiczeń i długości treningu. Jeśli wizytę na siłowni zaczynasz od treningów aerobowych, szacunkowa utraty wody waha się między 1 litrem a 4. Ćwiczenia siłowe także powodują odwodnienie ciała, ale nieco mniejsze.

Trenerzy Total Fitness przygotowali dla ćwiczących następujące wskazówki.

  • trening masowy i siłowy: 1,5 litra
  • trening wytrzymałościowy: minimum 2 -3 litry.

Ćwiczysz? Zaprzyjaźnij się z elektrolitami

Sód, potas, chlorek, wapń i magnez to najpopularniejsze elektrolity. Niezbędnym składnikiem napoju sportowego, służącym poprawie smaku i wchłanianiu wody oraz glukozy jest sód. Pamiętaj o nim. Jego poziom powinien wynosić ok.1,2g/l.

Do zobaczenia podczas wiosennych treningów w sieci klubów sportowych Total Fitness. Więcej informacji można znaleźć na: https://www.totalfitness.com.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *