lampy ogrodowe:

Jak stworzyć wymarzony ogród z miejscem do rekreacji i wypoczynku?

Planując zagospodarowanie ogrodu zawsze powinniśmy zaczynać od projektu, a nie sadzenia drzewek i roślin. Spokojne przemyślenia pozwolą osiągnąć Ci ogród harmonijny i estetycznie wyglądający. Dobrze zastanów się jak powinien wyglądać Twój wymarzony ogród oraz jakie rośliny lubisz najbardziej. Podczas zakupu roślin rozważ, jak one będą wyglądać za kilka lat. Dzięki temu unikniesz chaosu i sprawnie zagospodarujesz całe miejsce. Pomyśl nad drzewami owocowymi, ogródkiem warzywnym oraz kwiatami. Zastanów się, nad czym Ci najbardziej zależy i zabieraj się do pracy.

Ogród musi być przede wszystkim funkcjonalny. Powinno znaleźć się w nim miejsce na rekreacje, wypoczynek, a także ogródek warzywny/sad lub rabaty kwiatowe. Planując urządzanie ogrodu trzeba uwzględnić, to, że każdy z członków rodziny musi mieć w nim swoje miejsce. Dzieci powinny mieć wydzieloną strefę do zabawy np. huśtawki, piaskownice oraz kawałek zieleni do gry w piłkę. Dorośli lubią wieczorne przesiadywanie przy grillu ze znajomymi, dlatego dobrym rozwiązaniem jest altanka lub wyznaczone miejsce do grillowania. Ogród nie tylko jest miejscem, gdzie sadzimy ozdobne rośliny i uprawiamy warzywa, aby był on w pełni funkcjonalny musi posiadać strefę do relaksu, zabaw dzieci i spotkań z przyjaciółmi.

Oprócz roślin oraz stref do wykonywania określonych czynności musisz pomyśleć nad odpowiednim oświetleniem. Oświetlenie ogrodowe to bardzo istotna sprawa, której nie można pominąć, dzięki niemu będziesz mógł razem ze swoją rodziną spędzać w nim bezpiecznie każdy letni wieczór.

Ponad to bardzo istotną kwestią jest dopasowanie swojego ogrodu do domu. Ogród powinien ozdabiać dom i spójnie z nim tworzyć całość. Nie chcesz wydawać pieniędzy na architekta krajobrazu? Sam weź kartę i rozrysuj swój plan ogrodu – na pewno pomoże Ci właściwie dopasować do siebie wszystkie elementy.

Wskazówki odnoszące się do aranżacji wymarzonego ogrodu

Wybierz styl ogrodu

Zanim rozpoczniesz sadzenie roślin i drzew zastanów się, jaki styl ogrodu Ci odpowiada. Z czego chcesz korzystać, czy lubisz pielęgnować kwiaty, czy wolisz uprawiać rośliny, czy stawiasz jedynie na wypoczynek. Tutaj warto kierować się własnymi potrzebami, a nie kopiować z innych przykładowych ogrodów pomysły.

Miejsce na relaks

Miejsce relaks to bardzo ważny element każdego ogrodu. Warto wybrać się do sklepów ogrodniczych i przejrzeć ich asortyment. Dowiedzieć się nieco więcej o rodzajach mebli, altankach, czy też grillach. Kochasz się opalać i wylegiwać na słońcu? Sprawdź najlepsze leżaki, które umożliwią Ci czerpanie większej przyjemności ze swojego wypoczynku. Warto wcześniej zastanowić się, jak chcemy spędzać czas w naszym ogrodzie. Dzięki temu właściwie zaplanujemy całe miejsce na potrzebne akcesoria i sprzęty.

Oświetlenie do ogrodu

Wyjątkowy klimat oraz bezpieczeństwo zapewni odpowiednie oświetlenie ogrodowe. Obecnie w sklepach oświetleniowych są dostępne przeróżne lamy ogrodowe, dzięki którym będziesz mógł spędzać czas w swoim ogrodzie po zmroku. Doskonałym rozwiązaniem jest poprowadzenie instalacji elektrycznej zanim posadzimy rośliny, wówczas unikniemy konieczności ich przesadzania oraz niszczenia dotychczasowych traw i ścieżek.

Dekoracje ogrodu

Każdy pragnie, aby ich ogród był wyjątkowy, estetyczny i prezentował się wspaniale. Dlatego, warto pomyśleć, jak udekorować całą przestrzeń. Zastanowić się nad kwiatami i krzewami, a także fontannami lub oczkami, które na pewno dodadzą uroku. Wybierając kwiaty pomyśl o tym, w jakich miesiącach kwitną i zdecydują się na takie rodzaje, aby przez cały rok Twój ogród był udekorowany, chociaż kilkoma rozkwitniętymi kwiatami.

Uprawa warzyw i owoców

Chcesz uprawiać ogródek warzywno-owocowy, to musisz odpowiednio zadbać o glebę. Poproś o poradę specjalistów ze sklepu ogrodniczego, a na pewno pomogą Ci dobrać odpowiednią ziemię oraz nawozy, które zapewnią roślinom niezbędne składniki mineralne.

Oświetlenie do ogrodu – lampy ogrodowe i ich rodzaje

Ogród musi być dostępny o każdej porze roku, dnia i nocy, dlatego warto pomyśleć o jego właściwym oświetleniu. Oświetlenie ogrodowe to przede wszystkim lampy ogrodowe dostępne w różnych rodzajach: wiszące, kinkiety, stojące. Doskonale w ogrodzie sprawdzają się lampy stojące, które nieco przypominają mini latarnie, za ich pomocą można imponująco oświetlić ciągi komunikacyjne oraz wjazdy do garażu. Umieszczone lampy ogrodowe w postaci latarni na obszernych działkach tworzą bajkową scenerie, kojarzą z parkami.

Najpopularniejsze lampy ogrodowe:

Kinkiety ogrodowe

Lampy ogrodowe świetnie oświetlające taras, balkon, altankę oraz ganek. Za ich pomocą można również oświetlić ciekawe elementy budynku (załamania) oraz elewację.

Zwisy ogrodowe

Lampy wiszące zazwyczaj są stosowane do oświetlenia balkonu, czy patio. Lampy ogrodowe wiszące wyglądają estetycznie i delikatnie odbijają swoje światło od tafli wodny np. oczek wodnych.

Lampy stojące

Lampy stojące przypominają parkowe latarnie, subtelnie wpasowują się w duży oraz średni ogród. W mniejszy ogródkach polecane jest stosowanie małych rodzajów lamp stojących np. lampy ogrodowe LED wtykane w ziemię.

Więcej na stronie: https://www.sklep.kaja.com.pl/lampy-ogrodowe-c-57_60.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *