Jednoślady górą

Stacja naprawy rowerów – co musisz o niej wiedzieć? Poznaj jej zalety!

Często korzystasz z roweru? A może jesteś właścicielem obiektu, w którym regularnie pojawiają się rowerzyści? Wiesz zapewne, że nie ma nic gorszego niż usterka w drodze do pracy lub na wycieczce. Przeważnie raczej nikt nie wozi ze sobą drobnych narzędzi. Czy to znaczy, że w przypadku usterki rowerzysta musi zmienić swoje plany i wracać do domu? Absolutnie nie! Z pomocą zjawia się stacja naprawy rowerów. Dlaczego warto z niej korzystać i gdzie taką postawić? Sprawdź, co musisz o niej wiedzieć!

Jednoślady górą!

Rowery stały się doskonałym sposobem na miejskie korki – szczególnie te w godzinach szczytu. Coraz więcej osób docenia fakt, iż rowerem jest w stanie pokonać potrzebny dystans bez względu na ruch samochodowy w mieście. Entuzjaści sportu doceniają z kolei aktywność na świeżym powietrzu, którą zapewnia im jednoślad. Bywa jednak, że nieplanowane awarie zwyczajnie się zdarzają. Wybierając się na wycieczkę lub zwyczajną przejażdżkę rowerową, zwykle nie zakładamy, że spotka nas zerwany łańcuch, problem z hamulcem czy przebita opona. Zazwyczaj nie wozimy ze sobą zestawu narzędzi, które pomogą zażegnać dość problematyczną sytuację. Niezwykle pomocna w takich przypadkach staje się stacja naprawy rowerów.

Stacja naprawy rowerów – o co chodzi?

Kompleksowa stacja naprawy rowerów to element, który możesz spotkać pod centrami handlowymi lub w niektórych parkach. Zawierają się w niej niezbędne narzędzia, które pomogą szybko i sprawnie poradzić sobie z niespodziewaną awarią. Znajdziesz tam akcesoria przystosowane do rowerów dla dzieci i dorosłych. Pompka, zestaw imbusów, klucze nastawne i łyżka do opon to konieczne narzędzia, które pomogą Ci w naprawie roweru. Elementy te zawieszone są na żyłkach, dzięki którym stabilnie wykonasz wszelkie działania. Dodatkowo każda stacja wyposażona jest w stojak na rower.

Dlaczego stacje naprawy rowerów są potrzebne?

W każdym mieście znajdziesz stację, przy której możesz naprawić swój jednoślad. O uwzględnienie ich w architekturze miast powinny zadbać instytucje publiczne, ale także właściciele większych i mniejszych firm. Im więcej stacji do napraw będzie do dyspozycji w otoczeniu, tym więcej rowerów wyjedzie na ulice. Społeczeństwo coraz chętniej z nich korzysta! Stacja naprawy rowerów, którą znajdziesz np. w e-sklepie Calus-P, jest kompleksowo wyposażona i zaprojektowana tak, aby idealnie komponować się z otoczeniem. Bardzo wytrzymały materiał gwarantuje jej stabilność i odporność na warunki atmosferyczne.

Jeżeli prowadzisz firmę, czy bierzesz udział w projektowaniu architektury miejskiej, zadbaj o umieszczenie stacji naprawy rowerów w otoczeniu. Dzięki temu działaniu zachęcisz społeczeństwo do zdrowej aktywności!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *