Apartamenty Sopot

Sopot – gdzie najlepiej się zatrzymać i co zobaczyć?

Sopot – o jego klimacie nie trzeba zbyt wiele opowiadać. Ciągnące się w głąb morza urokliwe molo czy tłoczny Monciak to symbole tego miasta, które przyciągają turystów jak magnes. Sopot to jednak nie tylko morze, ale też klimatyczne uliczki i wspaniała architektura, na którą składają się klasycystyczne, eklektyczne i secesyjne kamienice. Podpowiadamy, gdzie warto się zatrzymać w Sopocie oraz co zwiedzić.

Apartamenty Sopot – zatrzymaj się na Smolnej

Jak wiadomo – w Sopocie bywa tłoczno, zwłaszcza w sezonie. Na nocleg warto wybierać nieco bardziej zaciszne miejsca, ale położone w dogodnej lokalizacji.

Takim miejscem są apartamenty na Smolnej (grandapartments.pl). To zaledwie dwadzieścia minut spacerem od morza, a także blisko do lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nowoczesny apartament położony w bliskości natury to idealne miejsce na wypoczynek.

Bez problemu dotrzesz stąd do centrum Sopotu, ale również do Gdańska i Gdyni. Nie bez znaczenia jest również bliskość sklepów spożywczych, kawiarni czy restauracji. Nieopodal znajdziesz przystanek tramwajowy, a zaraz obok stację SKM.

Wynajem luksusowych apartamentów to najlepsza opcja, ponieważ zyskujemy ciepłą domową atmosferę w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami, zapewniającymi komfortowy pobyt.

Wybierz się do centrum Sopotu i poczuj klimat nadmorskiego kurortu

Tak naprawdę nawet spacerowanie po Sopocie to świetna forma zwiedzania. Jak już wspomnieliśmy – zachwyt wzbudzają urokliwe kamienice i wille, ozdobione wykuszami i balkonikami. Przepiękne wille można zobaczyć na przykład na ulicach: Kościuszki, Skłodowskiej-Curie czy Haffnera. Koniecznie trzeba również zobaczyć wzniesiony w XVIII wieku Dworek Sierakowskich – najstarszą budowlę w Sopocie.

Warta odwiedzenia jest również słynna Opera Leśna. Ponadto obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Sopotu jest oczywiście imponujące molo. Koniecznie trzeba tam zawitać – o każdej porze roku. Jak molo, to również plaża – szeroka, piaszczysta i oddzielona od przestrzeni miejskiej pasem zieleni. Przy okazji można wybrać się na zwiedzanie latarni morskiej.

Nieopodal molo jest też zabytkowy Zakład Balneologiczny, czyli uzdrowiskowy obiekt, który oferuje szereg zabiegów z wykorzystaniem właściwości wody.

Dużym zainteresowanie turystów cieszy się także Krzywy Domek, mieszczący się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Wewnątrz znajduje się galeria handlowa, natomiast sam projekt budynku nawiązuje oryginalną formą do dzieł rysowników – Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga.

Sopot ma także bogatą ofertę kulturalną. Po spacerze nad morzem warto się wybrać do muzeów: mieszczącego się w willi Claaszena Muzeum Sopotu czy do Państwowej Galerii Sztuki, gdzie podziwiać głównie można sztukę nowoczesną.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *