panele-dekoracyjne

Salon płytek do łazienki, salonu, kuchni i na taras Gliwice

W dzisiejszych czasach jest tak dużo możliwości wyboru materiałów wykończeniowych, że bardzo trudno jest się zdecydować. Tak wiele nam się podoba, ale możemy wykorzystać tylko klika produktów. Dawniej było prościej – w sklepie najczęściej kupowało się to, co było. Dziś do wyboru dostaje się 200 rodzajów płytek posadzkowych w 10 różnych formatach i kilku możliwych wykończeniach. Podjęcie decyzji nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Istotnym elementem każdego salonu łazienek, płytek i hurtowni kamienia jest sprzedawca. Rolą dobrego sprzedawcy jest wskazanie klientowi, czego tak naprawdę potrzebuje i czego szuka. Sprzedawca niejako przejmuje na siebie odpowiedzialność za wybór materiału. Dzięki swojej wiedzy potrafi dobrze doradzić, co najlepiej się sprawdzi. Warunek jest jeden – klientowi musi podobać się dany materiał wykończeniowy, czy to gres, płytki ceramiczne, czy kamień naturalny.

W salonach łazienek bardzo często mamy do dyspozycji realizację z wykorzystaniem różnych materiałów. Na pierwszy rzut oka jest to duży plus, ale czy na pewno? Niestety jest to trochę błąd poznawczy. Dany produkt może wyglądać dobrze, ale tam, na tej konkretnej realizacji, w tym konkretnym pomieszczeniu i zastanym świetle. Do Twojego mieszkania może w ogóle nie pasować. Dlatego czasem warto zdać się na radę sprzedawcy, kogoś kto potrafi dobrze dobrać materiał, zna jego mocne strony oraz cechy fizyczne.

panele dekoracyjne

Gdzie kupić płytki w Gliwicach i jakie wybrać? Gres, ceramika czy kamień naturalny?

W Gliwicach, jak w każdym innym mieście, są salony łazienek. Osobiście uważamy jednak, że warto najpierw odwiedzić hurtownie płytek i kamieni naturalnych. Klink.pl jest bezpośrednim importerem wszystkich materiałów dostępnych w naszych sklepach w całej Polsce. Dzięki temu masz gwarancję najlepszej ceny.

Nasz salon warto również odwiedzić z innego powodu. W naszym zespole pracują tylko znawcy tematu. Dokładnie wiedzą, co sprzedają i jakie zastosowania mają nasze produkty. Znają ich mocne i słabe strony. Przychodząc do naszego salonu, masz gwarancję kompetentnej obsługi i dobrego doradztwa, co na dzień obecny jest cenniejsze od złota.

Przy wyborze płytek należy zastanowić się, do czego są nam one potrzebne oraz jakie cechy powinny mieć. Przykładowo wybierając płytki tarasowe, musisz szukać materiałów trwałych, odpornych na warunki atmosferyczne, jak wilgoć, promienie UV oraz mróz. Płytki kamienne na taras powinny być także antypoślizgowe, aby były bezpieczne. Do tego typu zadań idealnie sprawdzają się płytki kamienne i gres. Wybierając płytki gresowe, najlepiej szukać tych o grubości 20 mm i więcej. Najczęściej znajdziesz je pod frazą gres techniczny. Kamień naturalny, jak łupek i granit, oraz gres techniczny charakteryzują się niską nasiąkliwością, są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak i na każdą, najbardziej nieprzewidywalną i zmienną pogodę. Łącząc ten materiał z odpowiednim klejem, jak Mapei Ultralite S2, masz gwarancję, że płytki na tarasie nie odpadną przez wiele lat.

Szukając płytek posadzkowych do salonu, musisz kierować się innymi aspektami. Trwałość jest ważna, jednak nie jest tak istotna, jak w przypadku aranżacji zewnętrznych. Wybierając płytki ceramiczne, gres i płytki kamienne do salonu, zwróć uwagę, jak szalenie ważna jest estetyka. Posadzki są jednym z najważniejszych elementów pomieszczenia. Muszą idealnie pasować do stylu wnętrzarskiego zastosowanego w pomieszczeniu. Ważna jest jeszcze jedna rzecz, a mianowicie utrzymanie czystości. Posadzki w salonie muszą się łatwo sprzątać, nie ma tutaj mowy o szorowaniu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są wszystkie płytki w wersjach polerowanych. Może to być kamień naturalny, taki jak płytki granitowe polerowane, łupek szlifowany, marmur i trawertyn. Można zastosować także gresy drewnopodobne, imitujące kamień, bądź tradycyjne płytki ceramiczne. Pamiętaj tylko, aby dobrać je kolorystycznie tak, aby były częścią salonu, a nie osobnym elementem.

panele dekoracyjne

Płytki do łazienki. Trwałe i antypoślizgowe płytki podłogowe

Płytki łazienkowe to najtrudniejszy wybór. Muszą one łączyć cechy materiałów do salonów czy kuchni, a także tych stosowanych na tarasach i balkonach. Płytki w łazience muszą być trwałe, odporne na wilgoć, a także antypoślizgowe, czyli bezpieczne. Dodatkowo muszą idealnie komponować się z wystrojem wnętrza.

Idealnym rozwiązaniem są płytki gresowe posiadające strukturę. Są one trwałe, a dzięki nierównej powierzchni, także bezpieczne. Wybierając płytki kamienne, również warto szukać tych ze strukturą. Jednak należy pamiętać o tym, aby ta powierzchnia była przyjemna w użytkowaniu. Prysznic to jedna z niewielu przyjemności, które mamy w ciągu tygodnia ciężkiej pracy. Aby czerpać z niego możliwie największą przyjemność, musisz czuć się komfortowo. Do tego warto wybrać płytki na posadzkę, które będą bezpieczne i przyjemne w dotyku. Granit płomieniowany nie sprawdzi się w tym przypadku, ponieważ jest szorstki. Dużo lepszym rozwiązaniem będą materiały z powierzchnią antiko lub satynowaną. Te materiały charakteryzują się delikatną, bardzo przyjemną w dotyku strukturą, która nawet mokra jest bezpieczna i ciężko się na niej pośliznąć.

panele dekoracyjne

Schody granitowe czy tradycyjna okładzina z płytek? Najtańsze schody kamienne w Gliwicach

Stopnie granitowe wykonane na wymiar z jednego kawałka kamienia, mają kilka ogromnych zalet. Przede wszystkim są dużo bardziej estetyczne, trwalsze i dużo bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Stosując schody granitowe masz gwarancję, że przetrwają one całe lata i na pewno nie odpadną.

Artykuł powstał przy współpracy z https://klink.pl/sklep/gliwice.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *