Gdzie są stosowane pompy śrubowe?

Nie da się ukryć, że pompy śrubowe maję liczne zalety. Jedną z nich jest między innymi efektywne tłoczenie cieczy o dużej lepkości i gęstości.

Warto także wspomnieć, że produkty z tej kategorii potrafią skutecznie tłoczyć cieczy zawierające ciała stałe i wykazują bardzo dobre zdolności do samozasysania. Poza tym pompy są odporne na ścieranie działanie cieczy itp. Wyżej wymienione aspekty powodują, że pompy śrubowe znajdują zastosowanie w rozmaitych branżach. Interesuje Was, gdzie dokładnie są wykorzystywane tego typu produkty? Jeśli tak, to możecie się o tym dowiedzieć w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury.

Trzeba podkreślić, że pompy śrubowe są bardzo często stosowane w przemyśle spożywczym. Warto wiedzieć, że pracują one z takimi produktami jak na przykład mleko, śmietany, jogurty, dżemy, konfitury, sosy, przyprawy, czekolady, musztardy czy nawet półprodukty cukiernicze. To jednak nie wszystko. Znajdują zastosowanie też w aspekcie mięsa mielonego czy pasztetu. Pompy tego typu są stosowane również w przemyśle chemicznym do wytwarzania detergentów, lateksów, emulsji, żywic, kwasów czy mleczka wapiennego itp. Ze względu na swoje cechy i specyfikę działania pompy śrubowe znajdują zastosowanie również w przemyśle petrochemicznym, gdzie pracują przy takich produktach, jak na przykład paliwa, parafiny czy ropy.

Ciekawostką dla wielu pewnie będzie fakt, że takie elementy odnajdują się nawet w branży… ochrony środowiska. W jaki sposób? Trzeba podkreślić, że są wykorzystywane w trakcie pompowania osadów czy zasilania pras filtracyjnych oraz wirówek. Poza tym pomagają odbierać suche szlamy po urządzeniach odwadniających oraz je pompować. Trzeba podkreślić, że pompy śrubowe są coraz częściej wykorzystywane również w budownictwie. W jakim celu? Warto wiedzieć, że takie pompy są potrzebne na przykład w trakcie pompowania zaprawy, kolorantów czy cementu. Oprócz tego przydają się do odwadniania placu budowy. Nie brakuje właścicieli mających firmy w przemyśle ceramicznym, którzy stosują pompy śrubowe do napełniania pras filtracyjnych. Ponadto takie elementy są stosowane w przemyśle farb i lakierów, stoczniowym, garbarskim, kosmetycznym czy maszynowym.