Rolka na instagramie

Rolka na instagramie – jak działa i jak jej używać poprawnie? PORADNIK 2022

W dobie social media coraz więcej osób promuje siebie lub swoją markę w internecie. Rolka na instagramie to najnowszy trend, który pozwala dotrzeć do grona odbiorców ze swoim przekazem. Dowiedz się jak działa rolka, jak z niej korzystać oraz jakie możliwości daje to narzędzie. Dzięki poradnikowi Twoi followersi odkryją content na wyższym poziomie!

Rolka na IG – co to znaczy?

O rolkach opowiadał już niejeden portal o Instagramie. Rolka na IG lub inaczej Instagram Reels to nic innego jak nowy format szybkich i dynamicznych filmów, które są inspirowane Tiktokiem. Zarówno Tiktok, jak i Instagram oferują użytkownikom możliwość montażu filmu na platformie i dodania całej zawartości. W opcjach rolki użytkownik może dobrać odpowiednią muzykę, dodać efekty do filmu oraz wstawić napisy. Instagram Reels pozwala stale utrzymywać uwagę odbiorców i jest łatwy w przewijaniu. Dzięki temu szybko znalazł uznanie wśród młodych użytkowników i influencerów. Rolka na Instagramie to krótka forma wizualna, której czas można ustawić na 15, 30, 60 lub 90 sekund.

Rolki na Insta – miejsce wyświetlania

Rolka na Instagramie wyświetla się w dwóch miejscach – na Twojej tablicy oraz w specjalnie wyznaczonej do tego sekcji. Można je obserwować każdy użytkownik, który przegląda Instagrama. Poza followersami rolki można odkryć również przez hastagi. Jeśli chodzi o miejsce publikowania, są one dostępne również na Facebooku. W celu publikacji rolki na Facebooku należy podczas publikowania materiału zaznaczyć opcję wyświetlania na FB. W ten sposób film będzie widoczny w dwóch miejscach.

Jak nagrać rolkę na Instagramie?

Wiele osób zastanawia się jak nagrać rolkę. Najczęściej szukają oni odpowiedzi na portalach o Instagramie. Okazuje się, że nie jest to w żaden sposób skomplikowane. Aby dodać rolkę na Instagramie należy nacisnąć przycisk z symbolem plusa i wybrać opcję Rolka na dole ekranu. Następnie przejdziesz do nagrywania filmu. Po ustawieniu wszystkich parametrów i zarejestrowaniu obrazu pojawi się panel edycji filmu. W tym miejscu można wybrać okładkę filmu, dodać jego opis wraz z hashtagami. Wielu profesjonalistów zaleca dodać do filmu ścieżkę dźwiękową, która uatrakcyjnia przekaz.

Dlaczego warto nagrywać rolki?

Przewaga rolek na innymi formami publikacji treści na Instagramie jest oczywista. Przede wszystkim rolki pozwalają dotrzeć do nowych osób i zaangażować nowych obserwujących do reakcji. Korzystanie z reels pozwala pozyskać nowych followersów i wypromować markę bez konieczności inwestowania w drogie reklamy. Dodatkowo rolki na Instagramie można także promować przez Instastory, co potęguje zasięg. Kolejnym argumentem przemawiającym za instagramową rolką jest możliwość wykorzystania filmu na platformach YouTube Short i TikTok. Poza tym reels doskonale nadaje się do wspierania działania płatnych kampanii. Do tego rolki generują darmowy ruch, który działa na Twoją korzyść przez całą dobę. Postaw na skuteczną i sprawdzoną reklamę swojej osoby lub marki.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *