Redukcja – 5 Zdrowych Nawyków

Słowa „redukcja”, czy „dieta” zdecydowanie przynoszą na myśl wszystko, co zielone w połączeniu z litrami potu wylanymi na siłowni. Przy odpowiednich i regularnych ćwiczeniach, a także deficycie kalorycznym, można pozwolić sobie na masę rzeczy, które wyłącznie zdrowe nie są.

Redukcja – Co to jest?

Każdy z nas ma swoje BMI i to między innymi na jego podstawie można stwierdzić, ile kalorii nasz organizm potrzebuje. Podczas obliczania zapotrzebowania kalorycznego trzeba wziąć pod uwagę, ile ćwiczymy, czy doznajemy ruchu w ciągu np. tygodnia.

Deficyt kaloryczny jest wtedy, gdy organizm spala więcej kalorii, niż przyjmuje w ciągu dnia.

1. Pij dużo wody!

Może wydawać się to banalne, lecz zdecydowanie jest to ogromnie ważna sprawa. Picie szklanki wody przed posiłkiem gwarantuje, że zjemy mniej, a to już pewne wspomaganie odchudzania.

Ponadto musisz pilnować, by codziennie przyjmować, 2 litry wody. Nie ma to związku z odchudzaniem, ale jest ogromnie ważne, by utrzymać zdrowie.

2. Redukcja – planuj posiłki

Jeśli nie korzystasz z cateringu i przygotowujesz swoje posiłki własnoręcznie, to warto je planować. W ciągu dnia nie ma czasu liczyć kalorii, a jeśli robisz jedzenie w domu, to dobrze znać jego kaloryczność i makro.

Tworząc swój jadłospis na następny dzień, najlepiej obliczać od razu, ile konkretny posiłek ma kalorii. Jest to ważne, gdyż licząc kalorie na bieżąco, może się okazać, że w porze obiadowej wykorzystaliśmy całe zapotrzebowanie.

Warto wzbogacić również swoją dietę o suplementy diety. Są one dopełnieniem bogatej i zbilansowanej diety.

3. Redukcja a świadomość jedzenia

Może was zdziwić, że da się być na deficycie kalorycznym, spożywając tylko niezdrowe jedzenie. Warto jednak nadmienić, że każdego dnia trzeba spożywać 500 g warzyw i owoców. Jeden słodycz w ciągu dnia to żadna tragedia, ale warto wdrożyć w swoje życie warzywa i owoce.

Pomoże to w zdobywaniu siły do ćwiczeń, a ponadto urozmaici dietę. Są one niskokaloryczne, więc możesz nawet nie odczuć ich obecności w swojej diecie. Przypominamy, że jedno jabłko może mieć nawet 250 g, czyli połowę sukcesu.

4. Sen trwający 7-8 godzin

Sen jest ważną częścią naszego życia. Ma on wpływ na naszą koncentrację, samopoczucie, czy siłę. Spanie niewystarczającą liczbę godzin prowadzi do nieodwracalnych zmian w mózgu.

Dlatego ważne tak istotne jest, by nasz sen trwał od 7 do 8 godzin, dając nam wiele pozytywnych skutków. Zbyt duża lub zbyt mała ilość snu, prowadzą do ciągłego zmęczenia i diametralnych zmian nastroju.

5. Redukcja a waga

Zazwyczaj robiąc redukcję, liczymy na szybkie i efektowne zmiany w naszym ciele. Nie jest to nic złego, lecz warto wiedzieć, jak odpowiednio te zmiany sprawdzać.

Najważniejsze jest, by podczas rozpoczynania odchudzania zmierzyć poszczególne partie ciała. Następnie, zapisz wynik i co pewien czas ponawiaj pomiary. W ten sposób z pewnością zobaczysz zmianę.