Pomieszczenie biurowe, a meble

Biuro to nie tylko miejsce pracy. To przede wszystkim miejsce, w którym powstają nowe pomysły, projekty, pracownicy czerpią motywację i chęć do pracy, a jak sami wiemy – atmosfera w pracy jest niesamowicie ważna. Wybierając meble do biura powinniśmy dobrze się zastanowić i wszystko przemyśleć, bowiem będzie to miało ogromny wpływ nie tylko na samych pracowników, osoby odwiedzające, ale również na to, jak inni postrzegają nasze biuro czy ogólnie firmę.

Czy możemy stwierdzić, że biuro to w pewnym sensie wizytówka, na którą wszyscy zwracają uwagę? Oczywiście, że tak. Przyjrzyjmy się więc kwestii mebli biurowych, jak je wybierać i jakie powinny być.

Przy kupowaniu mebli do biura i przy początkowych fazach projektu powinniśmy wziąć pod uwagę to, co mówią przepisy regulujące miejsce pracy oraz to, jak ono ma wyglądać. Sa tam konkretne wytyczne odnoszące się do przestrzeni biurowej przypadającej na jednego pracownika, odległości, które muszą zostać zachowane oraz wiele innych czynników, które muszą zostać spełnione przy każdym biurze. Niezastosowanie się do wspomnianych przepisów i regulacji skutkować będzie nałożonymi na firmę karami oraz innymi konsekwencjami.

Przepisy przepisami, ale musimy również kierować się tym co będzie zarówno dla samego biura jak i pracowników wygodne, przydatne i praktyczne. Pierwsze co przychodzi nam na myśl przy meblowaniu biura to oczywiście najbardziej podstawowe meble, takie jak biurka i fotele. Wydawać by się tutaj mogło, że nic bardziej prostego – zwykłe, standardowe meble biurowe. Jednak nie do końca, bowiem wybór mamy ogromny, a nie każdy mebel będzie jednak tym odpowiednim i wartym zakupu. Przeciętny pracownik spędza w miejscu pracy 1/3 swojego życia. Praca w biurze jest zazwyczaj pracą siedzącą, wymagającą spędzania minimum ośmiu godzin na fotelu, przy biurku. Nasz kręgosłup, stawy i mięśnie będą bardzo obciążone – dlatego tak ważne jest, by dobrać odpowiednie meble, które będą wygodne i takie, które nie będą miały negatywnego wpływu na nasze zdrowie.

Tutaj warto zwracać uwagę na atesty, które przypisane są do każdego mebla. Oczywiście znajdziemy również takie, które atestu nie mają – powinniśmy omijać je szerokim łukiem.

Poza atestami mamy też praktyczność i wygodę. Z pewnością powinniśmy zwracać uwagę na wielkość biurka. Zbyt małe lub zbyt wąskie biurko może sprawiać trudności przy wykonywaniu codziennych obowiązków w pracy. Również wysokość biurka ma znaczenie, bo przecież każdy z nas ma inny wzrost, a biuro powinno być dostosowane pod konkretnego pracownika. Ta sama sytuacja z fotelem – mamy ogromny wybór modeli, ale nie każdy będzie odpowiedni. Zazwyczaj do biura zakupujemy jeden, wybrany model w większych ilościach. Warto więc wybrać tzw. ,,złoty środek”, czyli fotel, który będzie miał dużo funkcji regulacji i dostosowania pod konkretnego użytkownika, według własnych i indywidualnych preferencji.

Zakup mebli do biura potrafi przysporzyć niemałych problemów. Jednak jest to niesamowicie istotna kwestia, której powinniśmy poświęcić większą ilość czasu, by stworzyć biuro przyjazne dla pracownika – nie tylko dla oka, ale także dla zdrowia i komfortu pracy.

Mega Meble to nie tylko meble biurowe, ale także meble włoskie w Warszawie – zapraszamy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *