bramy garażowe

Podwójny garaż – ile bram garażowych wybrać?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na budowę podwójnego garażu. Takie rozwiązanie niewątpliwie ma wiele zalet. Przede wszystkim stanowi doskonałą ochronę dla samochodów. Jednak tutaj inwestorzy stają przed dużym dylematem dotyczącym tego, ile bram garażowych wybrać? Zatem, czy lepiej wybrać jedną, czy może dwie bramy garażowe? Niewątpliwie każda wersja ma swoje zalety. Spróbujmy się nim przyjrzeć bliżej.

Duża brama – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Niewątpliwie jedna duża brama prezentuje się dosyć elegancko. To klasyczne rozwiązanie dla osób preferujących minimalizm i proste rozwiązania. Niewątpliwie wjazd do takiego garażu jest bardziej wygodny w przypadku dwóch samochodów. Jednak takie rozwiązanie ma też swoje małe wady. Przede wszystkim ta przestrzeń zdecydowanie szybciej się wychładza, a ciepłe powietrze ucieka.

A może Podwójna brama garażowa?

Podwójna brama garażowa niewątpliwie też jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim dzięki temu, że otwiera się jedną część mniej ciepłego powietrza ucieka. Tutaj również warto zwrócić uwagę na dyskrecję, gdyż otwierając jedną część nie pokazujemy samochodu znajdującego się w drugiej części. W przypadku płaskiego dachu, lepszym wyborem wydają się być dwie małe bramy.

Tanie i dobre rozwiązanie

Cennik bram garażowych może naprawdę różnić się. Wszystko zależy od rodzaju materiału i producenta. Jednak większość producentów w swojej ofercie sprzedaje duże bramy garażowe w wyższej cenie niż w przypadku podwójnych małych bram garażowych. Niewątpliwie jest to związane z tym, że podwójna brama garażowa jest niewymiarowa, a jak wiadomo wiąże się to z wyższymi kosztami.

Czy warto postawić na dużą oszczędność?

Jeszcze do niedawna wiele osób decydowało się na blaszane garaże. Jednak nie zapewniały one ochrony termicznej i niestety w trakcie wysokiego mrozu wielu kierowców nadal miało problem z uruchomieniem pojazdu. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są bramy garażowe segmentowe, które świetnie utrzymują ciepło, a jednocześnie są bardzo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwie garaż jest bardzo wygodny i komfortowy, a spiesząc się rano do pracy nie musimy odgarniać śniegu czy też skrobać zaszronionych szyb. Jednak garaż stanowi także świetną ochronę dla samochodu latem. Otóż warto tutaj zwrócić uwagę, że nowe bądź też stosunkowo nowe samochody mają słabej jakości lakier, zatem pod wpływem promieni słonecznych mogą tworzyć się na nim plamy. Garaż chroni więc również przed promieniami UV i nagrzaniem samochodu. Oczywiście dużą rolę pełni tutaj brama garażowa, która powinna nie tylko zapewniać ochronę termiczną, ale również stanowić barierę nie do przejścia dla złodziei. Zatem w tym przypadku nie należy oszczędzać, lecz wybierać modele bram, które mają doskonałe parametry techniczne. Dzięki najlepszemu mechanizmowi i użyciu wysokiej jakości materiałów, brama jest trudna do podważenia, zatem stanowi realną ochronę. Na samym końcu warto zwrócić jeszcze uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Otóż mechanizm ma specjalny czujnik, który reaguje na przeszkodę.