Kwiaciarnie

Niezwykłe kwiaty – kwiaciarnie i ich oferty

Kwiaty to idealny pomysł na prezent dla ukochanej kobiety: żony, partnerki, mamy, babci czy córki.

Wręczane są z okazji urodzin, imienin, rocznic, Walentynek i innych ważnych wydarzeń w życiu. Równie dobrze sprawdzają się też jako spontaniczny podarek bez okazji. Pozwalają obdarowywanej osobie poczuć się wyjątkowo, a często pomagają także w trudnych momentach, na przykład podczas ważnych przeprosin czy podziękowań. Taki bukiet wręczony przepraszanej osobie pomaga przełamać wszelkie lody.

Bukiety kwiatów oraz żywe i sztuczne kwiaty cięte na konkretne okazje są podstawową ofertą kwiaciarń. Jednak w ostatnich latach branża florystyczna mocno się rozwinęła. Kwiaciarnie coraz częściej zatrudniają wykwalifikowanych florystów i rozszerzają swoje usługi. Coraz powszechniej spotyka się bukiety tworzone zgodnie z kwiatowym savoir vivre. Nie jest bowiem obojętne, jakie kwiaty i dodatki zostaną użyte do stworzenia bukietu na daną okazję. Inne kwiaty i kolorystyka jest mile widziana na chrzcinach, ślubach i weselach, a inna na pogrzebach. Różnić się będą również kwiaty wręczane babci z okazji Dnia Babci od tych ofiarowanych narzeczonej przy okazji zaręczyn.

Bogactwo i piękno tworzonych w kwiaciarniach kompozycji kwiatowych powodują wzrost wymagań stawianych im przez klientów. Obecnie typową ofertą są, poza bukietami okazyjnymi, wieńce pogrzebowe czy kosze kwiatowe. Bardzo często kwiaciarnie oferują też dodatkowe upominki w formie słodyczy lub maskotek, które wraz z kwiatami stanowią świetny prezent na prawie każdą okazję. Ogromnym atutem kwiaciarń jest też stwarzanie możliwości zamawiania bukietów z dowozem do klienta, co znacznie ułatwia korzystanie z usług danej pracowni florystycznej. Coraz częściej można też znaleźć poczty kwiatowe, których zadaniem jest wręczanie kwiatów obdarowywanej osobie pod wskazany adres. Dzięki temu klient zyskuje pewność, iż kwiaty dotrą do ukochanej osoby jeszcze świeże, a dodatkowo będą wyjątkową niespodzianką.

Kwiaciarnie to nie tylko pracownie florystyczne tworzące niezwykłe kwiatowe dzieła sztuki – to także miejsca, w których zakupić można kwiaty doniczkowe i sprzęt przeznaczony do ich hodowli. Ponadto niektóre kwiaciarnie zajmują się też sprzedażą stylowych dodatków ozdobnych do domu. Ich rola jest więc znacznie większa niż dawniej.