neutralnych barw

Mikrocement kolory – Trendy 2022. Zobacz, który pasuje do Ciebie

W tym roku w modzie królowały głównie delikatniejsze odcienie błękitu, a także zieleni, w tym przede wszystkim kolor szaroniebieski, czy energetyczny fiolet, który został zaproponowany jako barwa roku przez znany na całym świecie instytut Pantone.

Evergreen Fog–> Wiecznie Zielona mgła (kolor roku 2022 wedle Sherwin-Williams)

Warto w tym miejscu przytoczyć dość istotny fakt, iż podczas typowania Evergreen Fog na kolor przewodni obecnego roku trendsetterzy z Sherwin-Williams inspirowali się przede wszystkim barwami występujących w kontekście mgły otaczającej lasy. Można go wręcz porównać do kameleona, bowiem zmienia się on w zależności od pory dnia, czy otaczającego go otoczenia. Przykładowo w o wiele chłodniejszym, a także ciemniejszym świetle Evergreen Fog posiada o wiele bardziej szarawą barwę, natomiast w ciepłym świetle słonecznym można bez większego problemu zauważyć, że skłania się on ku zieleni. Co ważne jego szarozielony odcień wręcz idealnie dopasowuje się do przeróżnych stylów wnętrz, czy przestrzeni. 

Bright Skies–> Jasne niebo (kolor roku 2022 według AkzoNobel)

Właściciel marki Dulux stawia w tym roku właśnie na błękitny odcień legendarnego Bright Skies. Wynika to głównie z faktu, iż wręcz perfekcyjnie odzwierciedla on otaczające nas bezkresne niebo, wprowadzając przy okazji naturalnego światła do środka pomieszczenia, czy wnosząc powiew zupełnie nowego, świeższego powietrza. Dzięki niemu wnętrze będzie wyglądać na o wiele bardziej przestronne, niż jest w rzeczywistości. Do tego kolor ten wspaniale uzupełnia się z odcieniami bieli, szarości, niebieskiego, tudzież czerni. Co ważne projektanci firmy AkzoNobel proponują łączyć go z naturalnym drewnem. Dzięki temu będziemy w stanie uzyskać nietuzinkową kompozycję. 

Breath–> Oddech (kolor roku 2022 wedle Graham & Brown)

Dzięki swojemu dość charakterystycznemu stonowaniu jest w stanie bez problemu koić nerwy, oraz wprowadzić spokój do wnętrza pomieszczenia. Warto w tym miejscu zdecydowanie przytoczyć fakt, iż świetnie komponuje się on z żółcią, beżami, brązem, bielą, czy granatem, które powodują jego znaczące ocieplenie. Fantastyczne rozwiązanie stanowi także wymieszanie go wraz z zupełnie innymi, różnymi od siebie odcieniami niebieskiego. 

October Mist–> Październikowa mgiełka (kolor roku 2022 według Benjamin Moore)

Ten niezwykle odprężający odcień jest jedynie częścią o wiele większego zestawu należącego do Benjamina Moore’a. Składa się on głównie z w zupełności neutralnych barw, ziemistych odcieni zielonego, a także łagodnej pomarańczy. 

Zobacz jak wyglądają kolory na zdjęciach – https://www.festfloor.pl/trendy-kolory-roku-2022/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *