Meble kuchenne z połyskiem

Meble kuchenne z połyskiem

Meble kuchenne z połyskiem

Kuchnie na wysoki połysk to jedno z nowoczesnych rozwiązań, które wielu z nas przypadło do gustu. I nic dziwnego, bo połyskujące fronty są szczególnie efektowne i za ich sprawą jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę eleganckie aranżacje. Czy jednak meble kuchenne z połyskiem są praktyczne, jakie są ich wady, a jakie zalety i jak dbać o tego typu zabudowę kuchenną?

Czym są meble kuchenne na wysoki połysk?

Zamawiając meble kuchenne na wymiar, zawsze do wyboru mamy kilka wykończeń frontów. Możemy zdecydować się na typowe fronty drewniane lub lakierowane, ale też wykończone w macie, półmacie czy połysku. Meble na wysoki połysk będą cechować się idealnie gładką powierzchnią, która odbijać będzie światło. Połyskujące fronty występują w całej gamie kolorów, dlatego pod tym względem wybór tak naprawdę jest nieograniczony. Klasyczna kuchnia, a w niej szare, białe czy czarne meble czy oryginalne wnętrze w czerwieniach, fioletach albo pomarańczach – wybór należy wyłącznie do Ciebie.

 

Z czego zrobione są szafki na wysoki połysk?

Meble kuchenne z połyskiem wykonywane są w tradycyjnych płyt meblowych, które pokrywane są specjalną folią polimerową. To za jej sprawą fronty nabierają blasku. Poza szafkami na wysoki połysk, w ofertach producentów mebli, możemy spotkać się z frontami na ultrawysoki połysk. Te z kolei pokrywane są folią akrylową. Efekt, jaki daje akryl, jest jeszcze bardziej zbliżony do efektu odbicia lustrzanego.

 

Fronty z połyskiem czy bez?

Jedną z głównych zalet mebli z połyskiem jest ich wygląd. Idealnie wpisują się w nowoczesne aranżacje. Szczególnie gdy zdecydujemy się na wersję bez uchwytów, w łatwy sposób osiągniemy minimalistyczny wystrój pomieszczenia. Meble w połysku są też wyjątkowo proste w czyszczeniu, a dzięki temu że ich gładka powierzchnia odbija światło, są wręcz polecane do małych kuchni. Taki efekt pozwala optycznie powiększyć przestrzeń. Matowa zabudowa w takim wypadku mogłaby być zbyt przytłaczająca. Połyskujące fronty są też wyjątkowo uniwersalne. Można połączyć je z dowolnymi dodatkami: zarówno z kamiennym czy z drewnianym blatem. Z kolei opinie przeciwników mebli kuchennych na wysoki połysk wskazują, że łatwo powstają na nich zabrudzenia w postaci odcisków palców. Kiedy jest to dla nas znaczący problem, a nie chcemy zupełnie rezygnować ze wszystkich korzyści, jakie są w stanie przynieść nam fronty z połyskiem, możemy zdecydować się na pośrednie rozwiązanie. Układ: góra – połysk, dół – mat pozwoli nam cieszyć się zaletami mebli na wysoki połysk, które będą odpowiednio wyeksponowane, a jednocześnie ograniczy szybkie brudzenie się najczęściej użytkowanych szafek.

 

Jak kuchennym szafkom nadać połysku? Czyli pielęgnacja połyskujących frontów

Czym myć szafki kuchenne, by podkreślić ich blask? Tak naprawdę czyszczenie mebli na wysoki połysk jest bardzo proste. Wystarczy nam do tego miękka ściereczka – najlepiej bawełniana – i delikaty środek czyszczący. Może być to chociażby płyn do mycia naczyń albo mydło. Ważne, by zanim zaczniemy przecierać fronty, dokładnie wypłukać ściereczkę z ewentualnych drobinek, które mogłyby porysować gładką powierzchnię. A czym czyścić fronty o ultrawysokim połysku? Tu również możesz wykorzystać miękką ściereczkę oraz mydło. Dodatkowo powierzchnię raz na jakiś czas warto przetrzeć środkiem antystatycznym przeznaczonym do czyszczenia tworzyw sztucznych.

Poniżej znajdziesz film prezentujący realizację kuchni: meble w połysku w połączeniu z miedzią:

https://www.youtube.com/watch?v=JIbf57eGK50

Polecane meble kuchenne z połyskiem

Gdzie możemy zamówić meble na wysoki połysk i jaki jest koszt ich wykonania? Szafki na wymiar dobrze jest zamawiać u producentów. Poszukajmy więc studiów kuchennych, które oferują nam zabudowy na wymiar. W ustaleniu kosztów remontu przydatna będzie też wstępna wycena. Inspiracji możemy szukać w Internecie, przeglądając dostępne w sieci galerie zdjęć, ale też warto osobiście odwiedzić salon meblowy, w którym zaaranżowane są ekspozycje meblowe. Dzięki temu będziemy w stanie sprawdzić, czy cena mebli jest adekwatna do jakości.