Matematyka – najważniejsza nauka w naszym życiu

O zdolności matematyczne i ich rozwój warto dbać od dziecka. To pierwsze z umiejętności jakie dziecko nabywa. Wbrew pozorom do tego by chodzić, stać i budować wieżę z klocków dziecko musi opanować swego rodzaju analizę wielu czynników przypominającą analizę matematyczną. Często jesteśmy nieświadomi wiedzy jaka posiadają nasze maluchy. W połączeniu z chłonnością mózgu dziecka i wewnętrzną potrzebą badania, poznawania świata można z powodzeniem uczyć nawet dwulatka matematyki konkretnej na poziomie szkolnym. Niestety coraz rzadziej dzieci uczą się w praktyce a poznawanie cyferek z monitora komputera to zupełnie coś innego niżeli doświadczenie, realne, namacalne liczenie babek z piasku czy kamyków.

matematyka

Maluchy nie są gotowe do nauki abstrakcyjnej a taką jets matematyka serwowana w książkach, aplikacjach mobilnych, grach edukacyjnych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest gra w gry planszowe, ruchowe, czy swobodna zabawa, budowa z klocków itp. By w przyszłości nie były dziecku potrzebne korepetycje z matematyki we Wrocławiu zadbać należy o jego harmonijny rozwój matematyczny już na wczesnym etapie rozwoju. Matematyka nie bez powodów zwana jest królową nauki, bowiem jest najważniejsza nie tylko dla edukacji ale i życia codziennego. Bez opanowania podstaw matematyki trudno będzie się nam uczyć nie tylko fizyki, czy chemii ale każdego przedmiotu. Wbrew pozorom jest niezbędna w nauce czytania jak i języków obcych. Jej nauka rozwija logiczne myślenie, analizowanie faktów i syntezę zdarzeń, pozwala rozważać różne rozwiązania i szacować ryzyko oraz oceniać poszczególne decyzje. To pierwszy krok do samodzielności i niezależności. Wypracowane zdolności matematyczne sprzyjają trafnym osądom, mimo że często przypisuje się im intuicję, tymczasem jest to nieświadome wykorzystywanie matematyki. Dzięki rozwijaniu umiejętności matematycznych będziemy mogli być bardziej kreatywni. Pomysłowość to cecha poszukiwana przez pracodawców, stąd też warto poświęcić czas na zgłębianie matematyki, by móc w przyszłości czerpać korzyści z umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów, wykraczania poza standardowe myślenie, widzenia problemu zupełnie z innej perspektywy niżeli pozostali. Matematyka wpływa na logiczne myślenie, proces wnioskowania i podejmowania decyzji. Analizy matematyczne dotyczą nie tylko ekonomistów i finansistów, ich odpowiednimi można napotkać również w życiu codziennym planując inwestycje w nieruchomość lub też zaciągnięcie zobowiązań kredytowych. Praktycznie na każdym kroku, w każdym zawodzie niezbędne są nam kompetencje matematyczne, mniej lub bardziej rozwinięte. Aby cokolwiek zbudować, zaprojektować, kupić, sprzedać, czy też wytworzyć potrzebna jest nam matematyka. Dopasowanie proporcji składników, docięcie na wymiar, czy też wykrojenie wymaga wiedzy algebraicznej, geometrycznej. Z łatwością można dostrzec jej wyższość. Nauki ścisłe przenikają się wzajemnie, przez co matematyka występuje nie tylko w informatyce, elektronice ale również w dziedzinach takich jak bioinżynieria, genetyka, biotechnologia itd.

index

Dzięki rozwijaniu umiejętności obliczeniowych ćwiczymy pamięć, gimnastykujemy mózg co jest bardzo pożądane dla utrzymania umysłu w należytym stanie. Dzięki nauce matematyki możemy łatwiej i szybciej przyswajać wiedzę z zakresu innych dziedzin nauki. Wykorzystując nabyte umiejętności możemy również samodzielnie eksperymentować z matematyką, fizyką, chemią. Udowodniony został wpływ nauki matematyki na naukę języków obcych. Abstrakcyjne myślenie oraz wykraczanie poza format typowe dla filozoficznych korzeni matematyki sprzyja nauce języków obcych, programowania, projektowania. Również w życiu codziennym znajomość matematyki jest przydatna w planowaniu budżetu domowego, monitorowaniu wydatków itp. Wielu z nas nie dostrzega nawet jak bardzo matematyka ułatwia nam życie i jak często korzystamy z wiedzy matematycznej. Wystarczy przeanalizować jeden dzień z naszego życia by dowiedzieć się ajk często dowołujemy się do matematyki. Począwszy od przygotowania śniadania i porannej kawy aż do wieczornej kąpieli. Matematyka towarzyszy nam w gotowaniu, sprzątaniu jak i zakupach, w pracy zawodowej, planowaniu czasu, podczas jazdy samochodem. Wszędzie otaczają nas liczby, wartości. Dostrzegają to już dzieci, kiedy poprzez obserwacje otaczającego świata i jego doświadczanie w pierwszej kolejności uczą się liczyć. Odruchowo pokazując dziecku świat wyliczamy zbiory, szeregujemy, porównujemy i przeliczamy. Mimo powstania wielu narzędzi usprawniających obliczanie jak kalkulator, komputer to znajomość matematyki wciąż jest konieczna, chociażby po to by umieć posłużyć się wymienionymi narzędziami. Nie sposób liczyć cokolwiek na kalkulatorze nie wiedząc w jaki sposób zapisać działanie i co da nam wynik – podaje Preply, więcej na http://preply.com/pl/wroclaw/korepetycje-z-matematyka

matematyka

Nie wszystkim z matematyka idzie najlepiej. Dla wielu osób matematyka to wróg numer jeden, dlaczego? Najczęściej przyczyną są złe doświadczenia, rosnące braki, nawarstwiające się i przyczyniające do zniechęcenia wobec obliczeń i zadań matematycznych. Odkrywając jak bardzo matematyka jest fascynująca i jakie wiele korzyści można czerpać z poznania matematyki szybko przekonamy się że nie jest taka straszna jak się nam wydaje. Nie zawsze wystarczą chęci do matematyki. Jeśli cechują nas trudności w nauce matematyki warto cofnąć się do ćwiczeń ogólnorozwojowych, które przygotowują nas do pojęcia matematyki w sposób rozrywkowy, prosty, zrozumiały, na przykładach matematyki konkretnej. Zazwyczaj z zakresu wiedzy matematyki konkretnej większość z nas nie ma problemów, a trudności w nauce pojawiają się przy matematyce abstrakcyjnej, gdzie konieczne jest zrozumienie podstaw, założeń. Odpowiednie wyćwiczenie percepcji wzrokowej pozwoli na opanowanie wstępu do abstrakcji i wnioskowania na materiale atematycznym. Pomóc w tym mogą korepetycje z matematyki we Wrocławiu. Jeśli nie wiemy od czego zacząć, z czym mamy problem warto skorzystać z pomocy nauczyciela matematyki, który wskaże nad czym mamy popracować najwięcej, pomoże zrozumieć, wytłumaczy i podpowie jakiego typu zadania warto wykonać dla utrwalenia tejże wiedzy. Nadrabiając braki, uzupełniając wiedzę matematyczną szybko może okazać się, ze matematyka staje się łatwiejsza a nawet przyjemna w nauce, co więcej widząc jej sens zdecydowanie chętniej sięgamy do kolejne zagadnienia.

Czy matematyka to tylko skomplikowane obliczenia?, więcej na http://maturzysta.dlastudenta.pl/matematyka.html

Zaniedbując naukę matematyki już na etapie przygotowani przedszkolnego pozbawiamy się wielu zdolności jakie mogłyby się rozwinąć na dalszych etapach edukacji. Niestety do wielu pasji i czynności wymagana jest znajomość matematyki. Jeśli mamy silna motywację do zgłębienia wiedzy w interesującym nas obszarze sami jesteśmy w stanie przemóc się i sięgnąć po matematykę.  Warto podkreślić, iż czując niechęć do zadań matematycznych na próżno jest szukać kursów z matematyki i zorganizowanej edukacji, bowiem najpewniej może to pogłębić jeszcze bardziej przepaść jaka nas dzieli między wiedzą a niewiedzą. Warto za to postawić na uzupełnienie wiedzy jakiej nie mamy. Nie zawsze będziemy w stanie samodzielnie to zrobić, mimo szczerych chęci, wówczas korepetycje z matematyki we Wrocławiu są najlepszym z rozwiązań. Indywidualna nauka pozwoli odkryć przyczyny niewiedzy, a co więcej w dyskretny sposób zniwelować braki. Pamiętać należy, że korepetycje to nie tylko sposób na nadrabianie zaległości. To również metoda na naukę rozszerzoną, wytyczenie kierunków rozwoju pasji jaka jest matematyka.

Autor: Preply,  najlepsze korepetycje z matematyki w Wrocławiu i nie tylko. Zapraszamy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *