kurs EKG

Kurs EKG dla pielęgniarek – dlaczego warto z niego skorzystać?

Elektrokardiografia, w skrócie nazywana EKG, jest często używaną metodą diagnostyczną pracy serca. Aby przeprowadzić tego typu badanie, stosowane są specjalne urządzenia. Żeby wykonać badanie EKG, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Aby je zdobyć, można skorzystać ze specjalnych kursów EKG, które oferowane są dla pielęgniarek i położnych.

 

Dlaczego warto wybrać kurs EKG?

Podczas zdobywania wiedzy i umiejętności pielęgniarki i położenie nie uczą się prowadzenia badań EKG. Mogą one jednak je prowadzić wtedy, gdy zapiszą się na kurs EKG – https://www.v-med.pl/kursy-ekg/ Tego typu kursy obejmują odpowiednie przygotowanie do prowadzenia elektrokardiografii u pacjentów.

 

Pielęgniarka i położna, która posiada ukończony kurs EKG, może wtedy wykonywać badania u swoich pacjentów. Badania te mają bardzo szerokie zastosowanie, między innymi są one stosowane w diagnozowaniu schorzeń serca, ale również przed różnymi zabiegami, na przykład wymagającymi znieczulenia ogólnego, czyli narkozy.

 

Osoba, która zakończy kurs EKG, może wtedy prowadzić takie badania i dodatkowo może zwiększyć również dzięki temu swoją wypłatę i w razie potrzeby łatwiej znaleźć zatrudnienie w różnych placówkach medycznych.

 

Program kursu EKG

Głównym celem kursów tego typu jest przekazanie specjalistycznej wiedzy w zakresie przeprowadzania badań EKG. W trakcie kursów poruszana jest zróżnicowana tematyka, między innymi są to:

  • podstawy EKG
  • przeprowadzenie badania EKG
  • wygląd prawidłowego i nieprawidłowego EKG

 

Po zakończeniu kursu EKG uczestnik odbiera odpowiednie potwierdzenie uczestnictwa, które również potwierdza posiadanie przez niego umiejętności i wiedzę. Istnieje również możliwość wydania certyfikaty potwierdzającego zakończenie kursu w języku angielskim.

 

Warunki uczestnictwa w kursie EKG

Przeznaczony dla pracowników medycznych, w tym dla pielęgniarek oraz dla położnych kurs EKG wymaga spełnienia odpowiednich warunków uczestnictwa. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

  • przedstawienie prawa do wykonywania zawodu
  • zaświadczenie o tym, że posiada się co najmniej 3 miesiące stażu pracy w zawodzie
  • dowód osobisty

 

Gdzie można zapisać się na kurs EKG?

Obecnie kurs EKG jest prowadzony w wielu placówkach zajmujących się specjalistycznymi szkoleniami dla pracowników medycznych w Polsce. Warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby wybrać taki kurs EKG, który będzie mógł zapewnić odpowiednie przygotowanie do wykonywania badań oraz będzie wyróżniał się przystępnymi cenami.

 

Z ofertą kursów można zapoznać się w internecie już teraz, aby sprawdzić ich programy, czas trwania, dostępne terminy, a także ceny.