Kawa z Włoch – symbol doskonałego smaku i aromatu

Na całym świecie włoskie kawy znane są jako te najlepsze, produkowane z najwyższej jakości ziaren, starannie skomponowane, oferujące idealnie wyważoną głębię smaku i aromatu. Podawane są w kawiarniach i restauracjach niemal na wszystkich kontynentach. Korzystają z nich wielokrotnie nagradzani bariści.

Na całym świecie włoskie kawy znane są jako te najlepsze, produkowane z najwyższej jakości ziaren, starannie skomponowane, oferujące idealnie wyważoną głębię smaku i aromatu. Podawane są w kawiarniach i restauracjach niemal na wszystkich kontynentach. Korzystają z nich wielokrotnie nagradzani bariści. W parze z alternatywnymi metodami parzenia coraz częściej decydujemy się również na ich zakup do domu. Przekonajmy się zatem co sprawia, że włoskie kawy to klasyka sama w sobie.

Lavazza

Prawdopodobnie w tej branży jest to najbardziej znana na świecie marka, która w ciągu przeszło 120 lat działalności rodzinnej firmy zapracowała sobie na tytuł najlepszej włoskiej kawy. Tajemna tradycyjna receptura wynaleziona przez Luigiego Lavazza oraz najwyższej jakości ziarna pozwoliły skomponować cały szereg absolutnie niepowtarzalnych mieszanek. Dziś najpopularniejszymi z nich są: Gran Espresso o intensywnym, głębokim smaku; delikatnie czekoladowa, mocna Crema e Aroma; łagodna, lekko słodka, kwiatowa Pienorama oraz Tierra o niewielkiej zawartości kofeiny i specyficznym smaku, który zawdzięcza specjalnie wyselekcjonowanym ziarnom z plantacji w Kolumbii, Peru i Hondurasie. Kawa Lavazza dostępna na sklep z kawą Cafe Silesia.

Mokito

Wraz z wprowadzeniem ekspresów ciśnieniowych, mediolańska firma Mokito postawiła sobie za cel stworzenie mieszanki, która umożliwi zaparzanie idealnej espresso. I tak, wynaleziona 70 lat temu kompozycja do dziś objęta jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że stanowi efekt wyważenia najcenniejszych, pieczołowicie dobieranych ziaren. Mokito Bianco to szlachetnego pochodzenia 100% arabika, zarazem niezwykle delikatna i intensywna. Mokito Verde charakteryzuje się wieloma owocowymi nutami smakowymi. W Mokito Rosso zaś zdecydowanie dominują nuty orzechowe i czekoladowe.

Agust

Palarnia Agust powstała w 1956 roku w Brescii. W tym niewielkim zakładzie stosuje się jedną z najlepszych technik, czyli bezbłędną optyczną selekcję zielonych ziaren. W Polsce oficjalnym importerem tejże kawy jest specjalistyczny sklep Cafe Silesia, który oferuje trzy smakowite mieszanki Agust. Natura Equa sprawdza się zarówno jako balsamiczne espresso, jak i jako aksamitne mleczne kompozycje. Agust Gentile to wyśmienite zestawienie kwaskowatości i głębi smaku, kwiatowych aromatów i orzechowej cremy. Wreszcie Agust Ellegante cechuje się miodowo-czekoladowymi nutami smakowymi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *