Kawa a bieganie. Czy to się wyklucza?

Filiżanka lub kubek kawy – tak wyglądają poranki wielu osób. A czy zamierzając biegać, musisz rezygnować z kofeiny?

Filiżanka lub kubek kawy – tak wyglądają poranki wielu osób. A czy zamierzając biegać, musisz rezygnować z kofeiny?

W ostatnim czasie bieganie stało się niezwykle popularne, a sport ten wybierają osoby w różnym wieku. Jeżeli również należysz do ich grona, pamiętaj, aby w pierwszej kolejności upewnić się, że możesz bezpiecznie biegać. Okazuje się, że wygodne buty i wstanie z kanapy nie wystarczą – musisz pamiętać o rozgrzewce i stopniowym podnoszeniu poprzeczki. Aby uzyskać założone rezultaty, musisz też przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym. Jeżeli pijasz kawę, może się okazać, że będziesz zmuszony ją odstawić.

Kawa a bieganie

Codzienna dawka kofeiny – tak czy nie?

Ziarna, z których przygotowuje się kawę, zostały gruntownie przebadane przez naukowców. Wiadomo, że zawarta w nich kofeina ma właściwości pobudzające. Ale czy sięgnięcie po filiżankę kawy przed zaplanowanym treningiem jest dobrym rozwiązaniem? A może lepiej wypić ją tuż po zakończeniu ćwiczeń? Okazuje się, że każde wyjście ma swoje zalety i wady.
Kawa przed treningiem pobudza i zwiększa wytrzymałość organizmu. W efekcie trening jest bardziej efektywny. Kawa zawiera również glikogenolizy. Te są niezbędne, aby w mięśniach doszło do szybkiego uzupełnienia glikogenu po wysiłku. Dlatego też wypicie kawy po treningu również przynosi konkretne korzyści.

Pij, ale w rozsądnych ilościach

Bieganie i kawa nie wykluczają się, choć – jako osoba zainteresowana – musisz pamiętać o dawkowaniu sobie porcji tego napoju. Wypijasz kawę z samego rana? W takim razie pozwól sobie na maksymalnie jeszcze jedną filiżankę tego napoju w ciągu dnia. Zwróć przy tym uwagę na to, jak mocny jest napój, po który sięgasz. Kupując kawę na mieście, dostaniesz napój w kubku i tym samym nie będziesz mieć wpływu na to, jak będzie on mocny.

Potrzebujesz jednorazowych naczyń do kawy? Szeroki wybór kubków oraz innych praktycznych naczyń jednorazowego użytku znajdziesz na NaczyniaJednorazowe.pl – funkcjonalne opakowania jednorazowe dla gastronomii oraz do codziennego użytku.

 

https://naczyniajednorazowe.pl

Zapisz