kreator stron

Jak tanio założyć stronę internetową w 2024 r. ?

Jest sposobów na założenie własnej strony internetowej. W tym tekście skupimy się na cenie założenia własnej witryny. Pierwszą opcją jest zlecenie tego profesjonalnej firmie, która tym się zajmuje. Taka usługa nie jest oczywiście najtańsza i waha się w granicach od kilkuset zł do 2000 zł, w zależności od tego, jaka to ma być strona, jakie ma mieć funkcje i jak bardzo ma być rozbudowana. Szukając oszczędności, możemy skorzystać z usług freelancerów, którzy zrobią to najtaniej, jednak często nie wystawią faktury i z reklamacją mogą być problemy. Zaletą, takiego rozwiązania, jest to, że płacimy raz i mamy stronę, jedyne co to musimy opłacać co roku hosting i domenę, ewentualnie co jakiś czas za jakieś poprawki lub modyfikację naszej strony.

Kreatory stron

Inną opcją są kreatory stron. Jest to usługa, polegająca na korzystaniu z autorskiego oprogramowania i aplikacji danej firmy. Kreatory stron są proste w użyciu i obsłudze, skierowane dla osób, które nigdy nie zakładały i prowadziły własnej strony www. W kreatorze stron jednak sami tworzymy witrynę, korzystając z gotowych szablonów, które do pewnego stopnia możemy modyfikować, dodawać różne funkcje itp. Coraz częściej kreatory wykorzystują sztuczną inteligencję, chociażby do tworzenia grafiki, tekstów i layoutów witryny. W usłudze kreator stron nie musimy wykupować hosting, gdyż to mamy w cenie. Ceny wahają się od kilkuset złotych do 1000 zł, a najdroższe pakiety np. z funkcją sprzedaży nawet i więcej. Tu można polecić niedrogi polski kreator stron Webwavecms z funkcją sprzedaży oraz kreator stron Now w Cyberfolks. Zaletą kreatorów stron, jest to, że o prawidłowe działanie twojej strony odpowiada usługodawca, a wadą, że co roku musimy opłacać abonament. Najlepiej, abyś sam przetestował za darmo taki kreator stron i sprawdził, czy taka usługa jest dla ciebie.

Własny hosting i WordPress

Najtańszą metodą na własną stronę lub blog jest zakup taniego hostingu i skorzystanie z darmowej aplikacji WordPress. Dla osób niedoświadczonych w dziedzinie tworzenia stron może to wydawać się trudne i bardziej złożone, gdyż musimy zarządzać własnym kontem hostingowym. W praktyce takie zarządzanie, to jedynie kilka czynności typu podpięcie domeny pod hosting i zainstalowanie interesującej nas aplikacji na tejże domenie. Najpopularniejszą aplikacją jest WordPress, która umożliwia prowadzenia strony internetowej, bloga, forum, a nawet sklepu. W sieci jest mnóstwo poradników jak zacząć przygodę z WordPressem. Co do ceny, to dobry hosting można już nabyć w cenie 100 zł – 200 zł, nie będzie on odbiegał parametrami i jakością od tych dużo droższych i najbardziej znanych marek, na które często natrafiasz. Ważne, aby miał bazy danych, był to hosting SSD, posiadał instalator aplikacji oraz darmowy certyfikat SSL. Tu można polecić hostido.pl lub 3hosting.pl. Marki te oferują dobry hosting w przystępnej cenie i co bardzo ważne również tanie domeny. Cena przedłużenia domeny .pl waha się od 60 zł do ponad 200 zł, także warto zwracać na to uwagę.

Ile kosztuje założenie strony – podsumowanie

To, z jakiego rozwiązania skorzystasz, zależy od tego, czy chcesz mieć prostą stronę na szybko typu wizytówka firmy i nie angażować w proces jest tworzenia, czy masz chęć i czas, aby spędzić przy tym trochę czasu. A jak wiadomo,  czas to pieniądz, szybkie i proste rozwiązania są droższe, ale często zaoszczędzony czas, możesz poświęcić na coś innego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *