Fraki taneczne

Fraki taneczne jako bazowe wyposażenie każdego tancerza

Taniec jest to bardzo dobry sposób wyrażania emocji. Jeżeli ktoś jest bardzo dobrym tancerzem, możemy bez cienia wątpliwości stwierdzić, że tworzy sztukę. Aby jednak ten rodzaj sztuki mógł wzbudzać podziw u oglądającego, musi zostać spełnione wiele warunków. Poza odpowiednio wykonywanymi krokami, spójnością tańca z muzyką czy odpowiedniej „chemii” między tancerką a tancerzem, ważny też jest odpowiedni wygląd. Jeżeli tancerz wykonuje taniec poważny, powinien z całą pewnością prezentować się elegancko i dostojnie. W takim wypadku ubiór to kwestia szalenie istotna. Najlepszym wyborem dla osoby spełniającej taką funkcję są fraki taneczne.
Chcąc przedstawić definicję fraka, należy powiedzieć, że jest to najbardziej elegancki strój męski wieczorowy, który przywdziewa tancerz na specjalną uroczystość.  Są to zazwyczaj turnieje taneczne lub bale taneczne. Ubiór ten niemal zawsze występuje w kolorze czarnym i bardzo ciężko go spotkać w innych odcieniach.

Budowa fraka

Jego budowa wygląda następująco: posiada dwa długie poły, które wyglądem przypominają ogon jaskółki. Frak sam w sobie nie jest zapinany, choć z przodu posiada dużą liczbę guzików. Dół stroju to spodnie, które są ubierane do marynarki, posiadają, bo bokach lampasy, mające funkcję ozdobną. Należy zauważyć także obecność szelek oraz brak mankietów. Frak nie może się obyć bez dwóch elementów znajdujących się pod marynarką, czyli białej kamizelki oraz koszuli posiadającej zagięty odpowiednio kołnierzyk. Wszystko to dopełnia biała mucha znajdująca się pod szyją, czarne lakierki oraz skarpetki tego samego koloru. Frak swoją obecną funkcję stroju wieczorowego spełnia od mniej więcej od XIX wieku.

Czy ma się charakteryzować frak?

Przede wszystkim powinien być lekki, przewiewny, ale i wygodny tak, aby umożliwić tancerzowi swobodne poruszanie się po parkiecie. Tak jak wiele innych przedmiotów posiada kilka swoich wersji w zależności od jakości wykonania. Możemy wyróżnić np. najtańszą wersją podstawową, jak również droższe wersje premium. Najtańsza z wersji będzie najlepszym wyborem, dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem lub ich staż jest stosunkowo niewielki. Natomiast droższe wersje to propozycja dla tancerzy, którzy podczas występu muszą mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Fraki te różnią się oczywiście również materiałami, z których są wykonane. Najtańsze wersje są wykonane z popularnych tkanin poliestrowych m.in. Bi-stretch, który posiadając domieszkę elastanu. Mają dobre właściwości, jeśli chodzi o elastyczność. W droższych wersjach fraków stosuje się już bawełny z elastanem. Tym, co wyróżnia ten materiał, jest wysoka elastyczność i rozciągliwość. Najdroższe wersje fraków są już z kolei wykonane z elastycznego czarnego weluru, czyli aksamitu. Jego główną przewagą nad wyżej wymienionymi materiałami jest to, że tancerz przyodziany w taki frak, jest bardzo widoczny na parkiecie, a przecież o to chodzi, jeśli wybiera się taki model fraka. W doborze odpowiedniego stroju z pomocą przychodzi nam sklep z frakami dla tancerzy – specjaliści w tej branży na pewno doradzą nam jaki strój wybrać, aby spełnić swoje oczekiwania w tym temacie.