Dbamy o nasze oczy

Jeszcze kilkanaście lat temu popularnym stwierdzeniem dotyczącym oczu i naszego wzroku był słowa o tym, że zbyt długie siedzenie przed monitorem komputera w znacznym stopniu psuje wzrok. Dzisiaj jednak komputery są w powszechnym użyciu i niemal nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania bez ich dobrodziejstwa. Coraz częściej spędzamy również czas pracując za ich pośrednictwem przez ponad 8 godzin dziennie co rzeczywiście może przekładać się na stan naszych oczu. Jak jest naprawdę? Czy długotrwałe siedzenie przed monitorem może wpływać na stan naszych oczu?

Naukowe badania nie potwierdzają

Wbrew pozorom żadne naukowe badania nie potwierdzają teorii wysnuwanych kilkanaście lat temu o szkodliwym wpływie monitorów na wzrok. Co prawda każdy optyk wskaże dzisiaj, że siedzenie przed monitorem po 8 godzin dziennie może być szkodliwe dla oczu, to jednak nie ze względu na sam monitor – mamy przeważnie do czynienia również z klimatyzowany pomieszczeniem, co może prowadzić do przesuszenia naszych oczu i zaniknięcia naturalnego filtru ochronnego w postaci łez. Jak sobie z tym radzić w pracy? Jak sprawić, aby nasze oczy były odpowiednio nawilżone?

Dobry optyk

Każdy dobry optyk w Poznaniu czy innym wielkopolskim mieście niemal od ręki wskaże nam drogę do apteki i zakup odpowiednich kropli do oczu. Poprzez regularne stosowanie kropli do oczu poleconych przez optyka, możemy dbać o obecność filmu łzowego (zgodnego składem z naturalnymi łzami) przez cały okres naszej codziennej pracy, a tym samym chronić nasze oczy przed podrażnieniami związanymi ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami.

Optyk z doświadczeniem?

Jak jednak znaleźć dobrego optyka, który rzeczywiście będzie potrafił zdiagnozować problem i nie przepisze nam żadnych innych, znacznie bardziej inwazyjnych w nasze zdrowie, leków? W Poznaniu szukając dobrego optyka powinniśmy odwiedzić przede wszystkim internet i za pomocą wyszukiwarki internetowej zapoznać się z opiniami na temat poznańskich optyków i okulistów. Wpisując hasła „dobry optyk Poznań” czy po prostu „optyk Poznań” dostaniemy nie tylko adresy poszczególnych gabinetów lekarskich, ale również powinny wyświetlić się nam opinie dotychczasowych klientów danych optyków. Pamiętajmy o tym, że nie każdy optyk pomimo swojego wieloletniego doświadczenia dopuszcza do swojej praktyki lekarskiej najnowsze zdobycze techniki i wciąż pozostaje przy stary, sprawdzonych metodach, które coraz częściej nie chcą działać w przypadku młodych ludzi!

Podsumowując, do optyka warto wybrać się profilaktycznie już w momencie rozpoczęcia pracy przed monitorem. Nie czekajmy z wystąpieniem pierwszej fazy wysuszenia oczu, a myślmy profilaktycznie i z wyprzedzeniem. Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie, że za kilka, kilkanaście lat nie będziemy musieli nosić okularów bądź znacznie grubszych szkieł niż mamy obecnie.

http://warsztatoptyczny.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *