spady drukarskie

Czym są spady drukarskie?

Codziennie realizowane są zamówienia na wydruk wizytówek, ulotek, katalogów, kalendarzy i wielu innych produktów. Najczęściej są one wykorzystywane jako forma promocji swojej oferty. Jak pogodzić usługi, które świadczy, z działaniami na rzecz ekologii? W dzisiejszych czasach wiele mówi się o konieczności ograniczenia zużycia papieru, podczas gdy nieustannie do druku potrzebne są jego duże ilości. Co więcej, trudno ograniczyć też powstawanie spadów drukarskich – obszarów, które wychodzą poza krawędzie wydruku.

Jak wyglądają spady drukarskie?

Wiele osób spotkało się z tym określeniem, lecz nie do końca ma pojęcie, co ono oznacza. Kiedy drukujemy coś na papierze, zazwyczaj korzystamy z nieco większego arkusza, by mieć pewność, że dany element się na nim zmieści. Z tego powodu poza jego krawędzie wychodzą obszary, które są następnie przycięte. To one nazywają się spadami drukarskimi. Nie wyróżniają się dużymi rozmiarami, jednakże w przypadku sporej ilości zleceń, licznie powstają.

Jak drukować EKO?

Niebezpieczne zmiany klimatu są obecnie bardzo zauważalne. Aby je powstrzymać, konieczne jest podjęcie wielu proekologicznych działań na całym świecie. Do nich należą m.in. segregowanie śmieci czy ograniczenie zużycia papieru. Jak pogodzić te założenia z pracą drukarni internetowej? Idealnym rozwiązaniem jest wybór druku na papierze ekologicznym. W sporej części produkuje się go z elementów pochodzących z recyklingu. Co więcej, jego jakość nie jest w żadnym wypadku gorsza od jakości zwykłego papieru. Coraz więcej przedsiębiorstw stawia na wspieranie ekologii. Tak więc posiadanie materiałów promocyjnych wydrukowanych na papierze ekologicznym to dla nich doskonałe rozwiązanie. Gdy korzysta się z ponownie wykorzystanych surowców, zmniejsza się też szkodliwość powstawania licznych spadów drukarskich.

Bez wątpienia, korzystając z usług drukarni internetowej, warto postawić na wydruk ekologiczny, który charakteryzuje profesjonalna jakość i estetyka.