Czym jest folia termokurczliwa i do czego się jej używa?

W obecnych czasach wykorzystuje się różne materiały do pakowania. Popularne stały się folie termokurczliwe, które stosowane są głównie w przemyśle spożywczym.

Stanowią one także idealną formę opakowania dla produktów, które muszą być zapakowane wyjątkowo szczelnie. Ponadto, folie tego rodzaju doskonale chronią produkt przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą uszkodzić produkt.

Warto podkreślić, że folia termokurczliwa ma za zadanie możliwie najbardziej obcisłe owinięcie produktu od zewnątrz, dzięki czemu pozostaje on praktycznie nieruchomy, zarówno podczas transportu, jak i przechowywania na półkach. Folia jest tak skuteczna i wytrzymała, że nadaje się również do pakowania produktów szklanych lub innych z kruchego tworzywa. Warto wiedzieć, że termokurczliwa folia dostępna jest na rynku w trzech wersjach, czyli taśmowej, rękawowej i półpołyskowej.

Należy także wiedzieć, że możemy na niej drukować różne napisy, np. loga, dodatkowe instrukcje lub ostrzeżenia transportowe. Stanowi ona zatem reklamę markową samego produktu i producenta. Ponadto, mogą one być przezroczyste albo kolorowe. Folia może mieć także różną grubość. Dzięki wysokiej jakości surowców i najnowocześniejszym technologiom, cieńszy arkusz w tej sytuacji nie oznacza, że jest mniej odporny. Folia taka produkowana jest przy użyciu nowoczesnych maszyn, które skrupulatnie obliczają potrzebną ilość surowca tak, aby ostatecznie folia miała dokładnie zaprogramowaną grubość i powierzchnię, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami docelowego klienta. Oczywiście, folia taka produkowana jest zgodnie z przyjętymi standardami jakości, co gwarantuje bardzo dobry produkt w stosunkowo rozsądnej cenie.

A jest to istotne ze względu na jej powszechność. Pakowanie tego rodzaju folią odbywa się poprzez obkurczanie termiczne, które umożliwiają specjalne maszyny pakujące. Wszelkie opakowania z folii termokurczliwej skutecznie chronią przed brudem i uszkodzeniem towaru oraz poprawiają jego wygląd. Są one nietoksyczne i nadają się do całkowitego recyklingu, co jest również niewątpliwą zaletą. Odpady takie można również spalać w nowoczesnych spalarniach, a ich wartość energetyczna jest porównywalna z wartością energetyczną węgla.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *