Czym charakteryzują się profesjonalne pompy spożywcze?

Pompy stosowane w przemyśle spożywczym mają coraz większe zastosowanie.

Jest to rzecz jasna spowodowane tym, że ludzie dostrzegają liczne walory tego rozwiązania. Dlaczego warto zdecydować się na pompy spożywcze? Czym powinny cechować się elementy z tej kategorii? Odpowiedzi na te pytania poznacie po przeczytaniu dzisiejszego artykułu, który pochyla się właśnie nad tym tematem.

Bardzo ważne jest prawidłowe i staranne wykonanie. Trzeba zaznaczyć, że dobrej jakości pompy spożywcze powstają na przykład ze stali kwasoodpornych oraz blachy zimnowalcowanej. Osoby, które decydują się na takie elementy mogą mieć pewność, że inwestycja okaże się trafiona. Takie produkty będą bowiem działać bezawaryjnie przez wiele długich lat i nie będzie potrzebna w najbliższym czasie naprawa pomp. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Trzeba podkreślić, że dobrej jakości pompy spożywcze powinny mieć chropowatość w aspekcie powierzchni wewnętrznych mniejszą niż 0,8µm (czasami też popularne są produkty o chropowatości mniejszej niż 0,4µm). Nie można zapomnieć o odpowiednim zastosowaniu uszczelnienia mechanicznego – wewnętrznego oraz zewnętrznego. Jest to niezbędne, aby utrzymać higienę w procesie produkcji czy mycia pompy. Jeśli chodzi o konstrukcję, to powinna ona eliminować powstawanie tak zwanych martwych stref. Są to zakamarki, które utrudniają dostęp czynników mających. Profesjonalne elementy z tej kategorii nie powodują w tym aspekcie żadnych problemów, a utrzymanie maszyn w maksymalnej czystości jest jak najbardziej możliwe.

Bardzo ważnymi elementami są też wirniki. Najczęściej są one wykonywane w konstrukcji otwartej. Powinny być tak wytworzone, aby umożliwiały prowadzenie procesów obróbki wykańczającej. Ludzie bardzo często decydują się też na pompy spożywcze, gdzie wirniki są wyważane statycznie. Wszystko dlatego, że to zwiększa żywotność tego typu urządzeń. To zaś powoduje, że nie trzeba martwić się takimi aspektami jak naprawa pomp w najbliższym czasie itp. Decydując się na my pompy spożywcze trzeba również kupić elementy, gdzie zastosowane są silniki elektryczne zasilane prądem AC (które mają częstotliwość 50 Hz). Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie.