Reklama dla deweloperów

Czym jest biały i czarny kapelusz w SEO – reklama dla deweloperów?

Każdy inwestor wie, jak ważne w pozyskiwaniu nowych klientów, jet pozycjonowanie. Definicja tego słowa nie jest skomplikowana. Pozycjonowanie to takie dostosowanie strony www, aby odpowiadała ona potrzebom użytkowników – tym samym nie może być ono niezgodne z algorytmami wyszukiwania. Pozycjonowanie to swego rodzaju sztuka, która nie tylko wymaga doświadczenia, ale także znajomości najróżniejszych technik, takich jak, np. model AIDA.

Reklama dla deweloperów bez odpowiedniego pozycjonowania stron w wynikach nie sprawdzałaby się tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Należałoby zatem tak zaprojektować stronę www, aby ta zachęcała odwiedzających (potencjalnych klientów) do tego, aby pozostali na niej na dłużej. Warto zatem zaznajomić się z poszczególnymi technikami SEO, które to dzielą się na biały i czarny kapelusz.

Techniki te różnią się pod wieloma względami, jednak przyświeca im jeden i ten sam cel, a mianowicie znalezienie się na jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Co tak właściwie oznacza white-hat SEO, a co black-hat SEO?

„Pod jasnym kapeluszem”

White-hat SEO – „biały kapelusz” – to pozycjonowanie stron zgodnie z zaleceniami od Google’a. Chodzi tutaj o te wszystkie działania, które w reklamie dla deweloperów, są jasne i nie kryją się za nimi żadne niedoskonałości w skryptach, dzięki czemu użytkownicy nie muszą doczytywać się żadnych tekstów pisanych małym druczkiem.

Na te najważniejsze działania w ramach white-hat SEO składają się między innymi:

  • artykuły sponsorowane – najlepiej takie, które znajdują się na wysokich pozycjach w sieci wyszukiwania Google,

  • zaplecza – wysokiej jakości zaplecza pozycjonerskie nie zawsze zaliczane są do technik white-hat, ponieważ mogą one być przepełnione artykułami o niskiej jakości. Natomiast dobre artykuły i linki prowadzące do witryny docelowej, są jak najbardziej akceptowalne,

  • pozyskiwanie linków i optymalizacja,

  • responsywność, czyli dostosowanie wyświetlania strony www na różnych urządzeniach,

  • optymalizacja tytułów i opisów stron, kodu strony, klikalności.

Reklama dla deweloperów oparta o techniki white-hat SEO będzie się sprawdzać, jeżeli podejdzie się do niej z przygotowaną wcześniej strategią. Czasami ciężko jednak o taki plan i może konieczna być pomoc. Najlepszym przykładem profesjonalnego zespołu, który specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach sprzedażowych dla deweloperów, będzie grupa DeveloPRO.

„Pod ciemnym kapeluszem”

Black-hat SEO, czyli „czarny kapelusz”, to te czynności, które Google uważa za niezgodne i niewskazane. Korzystają one z niektórych niedoskonałości i błędów w skryptach. Google znacząco poprawił swoje działania rozpoznając techniki black-hat, ale niektóre z takich zabiegów, jak: ponadprzeciętna zawartość słów kluczowych w tekście, cloaking, czy też gromadzenie sztuczne linków, zdarzały się w przeszłości nie raz. Strona stawała się mniej wiarygodna, a tym samym generowała znacznie mniej kliknięć, a to znacząco wpływało na pozycjonowanie.

Rynek nieruchomości oraz reklama dla deweloperów muszą być zatem wiarygodne, w końcu decyzja o kupnie nowego mieszkania podejmowana jest przez wiele miesięcy, a nawet lat. Działając na podstawie metody white-hat SEO inwestorzy mogą więc spodziewać się wyraźnych wzrostów w ruchu na stronie, który przekłada się również na znacznie większą sprzedaż. Niemniej jednak należy również pamiętać o analizowaniu aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości.