Czapki dla niemowlaka

Czapki dla niemowlaka – zadbaj o odporność swojego dziecka

Czapki niemowlęce i dla noworodka są niezbędne w garderobie maluszka. Po wyjątkowo upalnym okresie trzeba przygotować się na nadejście chłodu. Ciepłe czapki dadzą Ci pewność, że Twoje dziecko nie zachoruje.

Czapka z miękkiej bawełny

Już od pierwszych dni życia powinieneś chronić główkę dziecka przed wychłodzeniem. Czapeczka dla noworodka pomoże zabezpieczyć maluszka przed utratą ciepła i ryzykiem infekcji. Czapka dla niemowlaka gwarantuje ochronę nie tylko podczas spacerów, ale także po kąpieli lub w chłodniejsze dni w pokoju dziecka. Czapki niemowlęce, jakie oferuje sklep Mulinek, wykonane są jedynie z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS. Dzięki temu masz pewność troski o delikatną skórę dziecka.

Czapki dla niemowlaka

Czapka niemowlęca na zimę

Wybierając czapkę na każdą porę roku, warto zwrócić uwagę na lekkie czapki bawełniane, miękkie i obowiązkowe dla każdego maluszka. Ciepłe czapki zimowe dla niemowląt są za to podszyte bawełnianą podszewką. Czapki wiosenne są dużo lżejsze, by chronić przed przegrzaniem. Grubość czapki musi być dobrana nie tylko do sezonu i temperatury na zewnątrz, ale i do wielkości główki niemowlaka. Nie może zsuwać się na czółko ani zbyt ciasno oplatać głowy, dlatego przed wyborem warto zmierzyć jej obwód. Dostępne rozmiary zaczynają się od 36 cm obwodu, a kończą na 40 cm, w przypadku czapek od 0-3 miesiąca życia.

Kiedy używać czapki dla niemowląt?

Nie tylko spacery w chłodniejsze i cieplejsze dni wymagają odpowiedniej czapeczki. Po każdej kąpieli, po wyjściu z gorącej wody, trzeba zabezpieczyć niemowlę przed wychłodzeniem. Aż 40% ciepła dziecko traci przez głowę, dlatego należy się jej szczególna troska. W naszej ofercie rodzic znajdzie idealne, cienkie czapeczki niemowlęce na lato, które świetnie sprawdzają się po umyciu maluszka. Zapewnią maluszkowi komfort termiczny i wyciszenie po kąpieli.

Produkty tworzące pełną wyprawkę

Nowo narodzonemu dziecku potrzebne są nie tylko pampersy, smoczki i otulacze, ale i ubranka bezpieczne dla delikatnej skóry niemowlaka. Czapki dla dzieci to podstawa, tak samo jak rękawiczki, szaliki oraz chustki. Każda wykonana przez nas z organicznej bawełny czapeczka dla niemowlaka może zostać dopasowana do skompletowanej już wyprawki.

Czapkę dla chłopców i dziewczynek wybierzesz spośród pastelowych kolorów – różowego, musztardowego, granatowego, zielonego i wielu innych. Wszystkie z nich są przyjemne w dotyku i ochronią przed zimnem na jesiennym spacerze. W sklepie internetowym https://mulinek.pl/czapki-niemowlece.html odnajdziesz odpowiednie dla najmłodszych czapeczki.