BTCUSD

Bitcoin może zakończyć rok rekordowymi wzrostami

Na rynku jeszcze dużo się może wydarzyć

Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors dowodził ostatnio, że stosunkowo nieznana korelacja między BTCUSD a rynkami wschodzącymi może oznaczać, że flagowa kryptowaluta zakończy rok „wybuchowo wyżej”.

W wywiadzie dla „Trading Nation” CNBC, Lee zauważył, że zarówno rynki wschodzące, jak i kryptowaluta znalazły się w tegorocznym trendzie spadkowym po tym, jak cena BTCUSD osiągnęła szczyt w tym roku. Zgodnie z jego słowami spodziewa się, że oboje dojdą do siebie. Powiedział:

Dopóki rynki wschodzące zaczną się obracać, myślę, że w pewnym sensie korelacja się utrzyma i powie nam, że ryzyko związane z mentalnością polega na tym, że kupujący nie kupują bitcoina.

Jak zauważyła CNBC, ETF rynków wschodzących MSS ds. Rynków wschodzących i MSSF spadł w tym roku o około 8%, podczas gdy flagowa kryptowaluta zanotowała spadek cen o ponad 65%, osiągając rekordową wysokość blisko 20 000 USD. W czasie publikacji zgodnie z danymi CryptoCompare, BTC jest wyceniane na 6 650 USD.

Zapytany o to, czy jego przewidywania były sprzeczne z intuicją, biorąc pod uwagę, że akcje rynków wschodzących spadają, ponieważ waluty lokalne w tych krajach tracą wartość w stosunku do dolara amerykańskiego, a ludzie prawdopodobnie kupują BTC w takich sytuacjach, Lee zauważył, że większość transakcji nie ma miejsca. dzieje się na rynkach wschodzących.

Zamiast tego powiedział, że dzieje się to w takich okręgach jak Japonia i Korea Południowa. Warto jednak zauważyć, że kiedy Randy w RPA (ZAR) i Lira turecka (TRY) spadły na początku tego miesiąca, oba kraje odnotowały gwałtowny wzrost obrotów BTC.

Analityk z Wall Street dodał, że fundusze hedgingowe nie kupują obecnie kryptografii ani nie inwestują na rynkach wschodzących. Niemniej jednak wierzy, że fala odwróci się ku obu, zwłaszcza jeśli dolar osłabnie, a „Rezerwa Federalna spowolni politykę podwyżek stóp procentowych”.

Według jego słów, na granicy przestrzeni kryptowalutowej czeka dużo pieniędzy, prawdopodobnie czekając na rozwój sytuacji. Biorąc to pod uwagę, po raz kolejny stanął po swoich 25 000 USD do końca roku prognozy cen. Powiedział: „Nadal uważam, że to możliwe. Bitcoin może zakończyć rok gwałtownie wyżej”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *