Au Pair in America dla ambitnych kobiet

Opieka nad dzieckiem to wyzwanie – zarówno dla matki, jak i opiekunki.
Wiele młodych kobiet marzy o tym, by poznawać świat i jednocześnie zdobyć doświadczenie zawodowe. Optymalnym rozwiązaniem jest w tej kwestii Au Pair in America – program, w którym w prosty sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Bycie opiekunką w Ameryce z całą pewnością do łatwych nie należy. Z dala od rodziny, najbliższych przyjaciół, nierzadko w wielkim, obcym mieście. Jest to wyzwanie, któremu sprostać mogą wyłącznie kobiety silne i ambitne. Wymagana jest także biegła znajomość języka angielskiego – to warunek konieczny, weryfikowany w pierwszej kolejności.

Wyjazd na własną rękę może okazać się życiową porażką. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie, czyli program Au Pair in America. Kobiety, które zdecydują się na tę alternatywę automatycznie stają się pełnoprawnym członkiem amerykańskiej rodziny, otrzymują pełne wyżywienie, zakwaterowanie i cotygodniowe kieszonkowe.

Do obowiązków opiekunki należy przede wszystkim opieka nad dziećmi oraz pomoc w domowych obowiązkach. Warto jednak pamiętać, że au pair ma prawo co najmniej do jednego dnia wolnego w ciągu tygodnia oraz płatnego urlopu.

Ważną kwestią jest strona komunikacyjna. Zasadniczo polska opiekunka powinna znać język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Jest to czynnik niezbędny, który pozwoli porozumieć się z pracodawcami, podopiecznymi, a także nawiązać kontakt słowny w miejscach publicznych.

Może jednak zdarzyć, że au pair zna język angielski bardzo słabo. Wiele kobiet rozumie podstawowe słowa, aczkolwiek nie potrafi płynnie posługiwać się tym właśnie językiem.

Wyjściem z tej sytuacji są kursy języka angielskiego, z których może korzystać opiekunka. Z całą pewnością jest to doskonały sposób, by doskonalić własne kompetencje językowe, a docelowo płynnie komunikować się z pracodawcami.

Zaletą Au Pair in America jest także możliwość poznawania świata oraz nawiązania mniej lub bardziej trwałych przyjaźni.

Warto podkreślić, że przez cały czas pobytu polska opiekunka znajduje się pod stałą opieką polskiego organizatora wyjazdu.

Au Pair in America to program adresowany do kobiet ambitnych, żądnych nowych wyzwań i doświadczeń, zarówno życiowych, jak i zawodowych, otwartych na poznawanie świata i ludzi.

Korzystając z tej alternatywy można bezpiecznie zarobić ponad 10 000 $, podnieść własne kompetencje językowe i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Warto podkreślić, że Au Pair in America to najstarszy i najbardziej prestiżowy program rekrutujący polskie opiekunki do pracy za granicą.