środków czystości do łazienki

5 wskazówek, jak dbać o czystość w łazience

Łazienka to miejsce, w którym dbamy o higienę. Z oczywistych względów powinna więc ona być przykładem nienagannego porządku. Czystość to jednak nie tylko lśniące powierzchnie, ale przede wszystkim wolność od wirusów i bakterii, których siedziskiem są umywalki, brodziki, wanny i muszle klozetowe. W poniższym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać Twoją łazienkę w czystości.

Ogólne zasady utrzymania czystości w łazience

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnej dezynfekcji i myciu urządzeń sanitarnych za pomocą odpowiednich środków czystości do łazienki. Nadmiar wilgoci może doprowadzić do zagrzybienia łazienki, dlatego warto także zwrócić uwagę na odpowiedni przepływ powietrza – utrzymywać w czystości kratkę wentylacyjną i uchylać drzwi po każdej kąpieli, a mokrą podłogę zawsze wycierać do sucha.

Czyszczenie muszli klozetowej

Aby mieć pewność, że toaleta jest wolna od bakterii, należy ją czyścić trzy razy w tygodniu preparatem zawierającym środek dezynfekujący. Co więcej, środki czystości warto stosować wieczorem – dzięki temu będą one mogły działać przez całą noc. Warto też zainwestować w specjalne kostki lub żele służące do zawieszania na muszli. Zawierają one środki wybielające i dezynfekujące, a przy okazji roztaczają przyjemny zapach i poprawiają wygląd naszej toalety.

Jak myć umywalkę, wannę i brodzik?

W idealnym świecie urządzenia sanitarne myje się po każdym użyciu. Oczywiście na co dzień nie ma na to czasu, dlatego wystarczy za każdym razem opłukiwać je gorącą wodą, co pozwoli to na zmycie zrogowaciałego naskórka oraz osadów z mydła. Umywalkę, wannę i brodzik należy gruntownie czyścić przynajmniej dwa/trzy razy w tygodniu. Najważniejsze, aby robić to przeznaczonymi do tego celu środkami, nieco słabszymi od tych do toalety.

Opuszczaj klapę!

Wbrew pozorom klapa nie została wynaleziona po to, aby zasiać ziarno niezgody między kobietami i mężczyznami. Gdy spłukujemy toaletę, wraz z drobinami wody unoszą się w powietrze tzw. bakterie kałowe, wirusy i zarazki, które to później osiadają na ręcznikach, szczoteczkach do zębów i kosmetykach. Zamknięcie klapy przed spłukaniem wody pozwoli na zachowanie tego przykrego scenariusza w sferze wyobraźni.

Dobra organizacja kluczem do porządku

Do utrzymania w łazience czystości przyczynią się także odpowiednio dobrane dodatki i wyposażenie. Na zachowanie porządku pozwoli chociażby dozownik do mydła, który wyeliminuje ryzyko powstawania trudnych do zmycia osadów. Warto zainwestować również w zamykane kosze na śmieci i brudną bieliznę, co przyczyni się do zachowania estetycznego wyglądu i przyjemnego zapachu.

Podsumowanie

Czy wiesz, że w łazience każdy z nas spędza średnio dwa lata życia? Tak, to bardzo dużo. Z tego powodu powinieneś wziąć sobie powyższe rady do serca i odpowiednio zadbać o czystość w Twojej łazience, co pozwoli Ci uniknąć rozwoju groźnych drobnoustrojów i cieszyć się jej estetycznym wyglądem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *