mieszkania z garażem

Na co zwracać uwagę przy szukaniu mieszkania z garażem?

Kupno własnego mieszkania to dość skomplikowany proces. Najczęściej wiąże się z wieloma żmudnymi poszukiwaniami, analizami i w końcu rozpoczęciem wszystkich formalności. Wiele osób wszystkie te kwestie zwyczajnie przytłaczają. Nie wiedzą na co najlepiej zwrócić uwagę, a co za tym idzie boją się, że popełnią błąd. Odpowiednie przygotowanie do poszukiwań sprawi, że staną się one dużo przyjemniejsze niezależnie od tego czy szukamy jedynie mieszkania, czy na przykład mieszkania z garażem.

Krok po kroku

Poszukiwania mieszkania najlepiej rozpocząć od analizy potrzeb. Jeśli ustalimy na jakim metrażu i lokalizacji nam zależy, zaoszczędzimy mnóstwo czasu na przeglądaniu ofert. Pamiętajmy, by myśleć przyszłościowo. Mieszkanie to inwestycja na lata. Gdy w przyszłości planujemy mieć dzieci, mieszkanie powinno być na tyle funkcjonalne i ustawne, by nie było konieczności sprzedawania go po kilku latach użytkowania.

Gdy decydujemy się na mieszkanie z rynku pierwotnego musimy rozważyć także koszty wykończenia własnych czterech kątów. Weźmy to pod uwagę i doliczmy przynajmniej kilkanaście tysięcy do kwoty, którą będziemy musieli zapłacić deweloperowi.

Po ustaleniu najważniejszych kwestii możemy przejść dalej. Oglądajac oferty mieszkań najczęściej zwracamy uwagę na ilość terenów zielonych, otoczenie, czy infrastrukturę. Wiele osób poszukuje także mieszkania z garażem. Wrocław daje nam taką możliwość. Osiedla budowane w tym mieście często posiadają garaże dla mieszkańców.

Mieszkanie z garażem – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na mieszkanie z garażem musimy przeanalizować kilka kwestii. Po pierwsze ich lokalizacja. Niekiedy są one niejako częścią budynku, innym razem są zlokalizowane obok bloku. Kolejna rzecz to oczywiście powierzchnia. Zdarzają się sytuacje, gdy garaże są niezbyt duże, a co za tym idzie możemy mieć problemy z ich zagospodarowaniem. Warto dowiedzieć się także, czy posiadanie garażu wiąże się z dodatkowymi opłatami oraz czy są one odpowiednio zabezpieczone. Najbezpieczniej jest, gdy garaż znajduje się za bramą do której dostęp mają jedynie mieszkańcy danego bloku. Na wielu nowoczesnych osiedlach montowany jest także monitoring, który z pewnością ma duży wpływ na spokój lokatorów.