Zwiedzanie Wrocławia

Zwiedzanie Wrocławia w dobie COVID 19

Epidemia COVID-19 pokrzyżowała większość planów podróżniczych. Egzotyczne wczasy musieliśmy zamienić na wakacje w Polsce. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Większa ostrożność w zagranicznych podróżach przyczynia się bowiem do tego, że mamy więcej czasu, aby poznać najpiękniejsze zakątki Polski. Jednym z nich jest stolica Dolnego Śląska. Kusi ona wieloma zabytkami, atrakcjami i wydarzeniem. Czy jednak zwiedzanie Wrocławia w dobie COVID – 19 jest bezpieczne?

Sytuacja COVID19 we Wrocławiu

Chociaż pandemia koronawirusa nie ominęła województwa dolnośląskiego i jego stolicy Wrocławia, to trzeba przyznać, że liczba zachorowań jest tam mniejsza niż w niektórych regionach kraju. Wrocław do tej pory nie był zakwalifikowany do żółtej czy czerwonej strefy. Oznacza to, że liczba chorych i zakażonych nie była tam wyższa niż statystyczna. Oczywiście nie zwalnia to z zachowania środków ostrożności. Zwiedzanie Wrocławia w dobie COVID -19 powinno obejmować stosowanie się do wszystkich zaleceń epidemiologicznych. Co to oznacza?

Noś maseczkę, dezynfekuj ręce, zachowaj dystans

Te trzy powyższe reguły to podstawowe zasady, jakie trzeba zachować, podróżując w czasach COVID 19. Zgodnie z prawem w Polsce maseczkę należy nosić we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych, a także środkach komunikacji publicznej. We Wrocławiu musisz ją więc mieć, wchodząc do muzeów, kościołów i czy centrów handlowych. Natomiast po przepięknym Ostrowie Tumskim, na wybrzeżu Odry czy w Ogrodzie Japońskim możesz już jej nie zakładać. Dla własnego bezpieczeństwa zachowaj jednak dystans od innych zwiedzających. Ten zalecany to 1,5-2 metry. Pamiętaj też o częstym myciu rąk i dezynfekcji.

Wrocławskie instytucje i restauracje są przygotowane do tego, aby odwiedzający mogli stosować się do powyższych zasad. W kawiarniach czy restauracjach stoliki zostały ustawione tak, aby zachować bezpieczną odległość od innych gości. Przy wejściach do muzeów i innych budynków użyteczności publicznej stoją natomiast dozownik z płynem do dezynfekcji rąk. Pracownicy obsługi, przewodnicy czy kelnerzy zawsze noszą maseczki, chroniąc tym samym turystów.

Bezpieczna podróż do Wrocławia

Pandemia nie spowodowała, że trudniej jest dojechać do Wrocławia. Kursują tu autobusy, pociągi, samoloty. Podróżując komunikacją zbiorową, należy mieć założoną maseczkę, przed i po wejściu z niej zdezynfekować ręce. Koniecznie zwracaj też uwagę na oznaczenia – niektóre z siedzeń w autobusie czy pociągu mogą być wyłączone z użytku. Do Wrocławia bezpiecznie dotrzesz także własnym samochodem. W nim nie musisz nosić maseczki. Pamiętaj, tylko aby zabrać ją w podróż – przyda się w czasie postojów na stacjach benzynowych i przy zwiedzeniu miasta. Do Wrocławia szybko i wygodnie dojedziesz autostradą A4.

Mieszkaj bezpiecznie

Jeśli we Wrocławiu chcesz zostać dłużej niż 1 dzień, koniecznie zadbaj o bezpieczny nocleg. W dobie koronawirusa korzystaj ze sprawdzonej bazy noclegowej i wybieraj obiekty, które informują o wdrożeniu nowych metod sprzątania. Najlepiej też unikaj hoteli czy hosteli, gdzie masz styczność z dużą ilością osób – obsługą, innymi gośćmi. Nie wskazane jest szczególnie korzystanie z obiektów proponujących wspólną łazienkę czy kuchnię – nawet przy częstym sprzątaniu i dezynfekowaniu, nikt nie może zapewnić 100% bezpieczeństwa. Optymalnym wyborem będą więc prywatne apartamenty oferujące samodzielny check in i check out, własną łazienkę, kuchnię. Wynajmując je, ma się gwarancję, że cała przestrzeń po poprzednich gościach została dokładnie posprzątana. Bezpieczne i wygodne apartamenty w centrum Wrocławia znajdziesz na https://www.absyntapartments.pl/.

Apartamenty we Wrocławiu cieszą się dużą popularnością. To doskonałe rozwiązanie na nocleg dla singli, par, grup i rodzin. Szeroka gama apartamentów umożliwia dobranie apartamentu odpowiedniego dla wymagań każdego klienta. Wybierając apartament warto mieć na uwadze potrzeby jakie ma spełniać – do pracy i odpoczynku, dla rodziny, z aneksem kuchennym i itp. Jeżeli nie wiecie, jaki apartament wybrać, pomocy udzieli Wam personel apartamentowca.