Foto-Książki.pl,

Jak zrobić własną fotoksiążkę?

Fotoksiążka to nowoczesna forma cyfrowego albumu fotograficznego, dzięki której możliwe jest kolekcjonowanie wspomnień, które normalnie pozostałyby jedynie na karcie pamięci nowoczesnego aparatu fotograficznego. Aby sprawić przyjemność swoim bliskim, warto samodzielnie zaprojektować im fotoksiążkę w prezencie. Jak to zrobić?

Jak stworzyć własną fotoksiążkę?

Własną fotoksiążkę zaprojektować możemy dzięki specjalnym programom do obróbki, które udostępniane są na stronach internetowych firm związanych z tworzeniem tego typu produktów. Mowa między innymi o serwisie Foto-Książki.pl, gdzie znajdziemy wiele różnorodnych szablonów i wskazówek pomocnych w tworzeniu wymarzonego albumu.

Słowo album zostało użyte nieprzypadkowo – fotoksiążka stanowi bowiem nowoczesną wersję dawnych folderów na zdjęcia. Podstawowa różnica polega na tym, że zamiast przezroczystych kieszonek na poszczególne pamiątkowe fotografie, do czynienia mamy z obrazami wydrukowanymi bezpośrednio na stronicach pamiątkowej książki. Sami możemy zadecydować, jaką formę przybierze produkt końcowy – może to być zarówno kilkustronicowy zeszyt, jak i wykończony solidną oprawą, gruby tom zawierający wiele pamiątkowych fotografii.

Aby stworzyć fotoksiążkę według własnego projektu należy pobrać stosowny program na komputer bądź skorzystać z odpowiedniej aplikacji online. Oprogramowanie udostępnione w serwisie Foto-Książki.pl pozwoli nam nie tylko wybrać zdjęcia, na których wydrukowaniu nam zależy, ale także ułożyć je w odpowiedniej kolejności i dodać pasujące napisy. Możemy także pokusić się o wybór techniki, w jakiej zrealizowany zostanie druk, dobrać kolor wykorzystanego do produkcji papieru oraz zadecydować o grubości i rodzaju specjalnej folii służącej do zabezpieczenia stron przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Program umożliwia także wybranie jednego z gotowych szablonów, które idealnie dopasowane są pod prezenty na różne okazje. Inna stylizacja książki przyda się nam bowiem w sytuacji gdy nowoczesny album ma być prezentem dla kończącego osiemnasty rok życia brata, a zupełnie czegoś innego potrzebować będziemy szykując fotoksiążkę z okazji uroczystości w postaci chrztu bądź komunii. Każda z tych sytuacji wymaga podarku odpowiednio dostosowanego formą. Dlatego też tworząc fotoksiążkę do wyboru będziemy mieli wiele różnych rodzajów tła, kolorów czcionek czy ozdobnych ramek, spośród których bez problemu ułożymy idealną kompozycję. Powodzenia!