zawieszki

Zawieszki na szyję – biżuteria uniwersalna

Rzadko zdarzają się kobiety, które nie lubią nosić biżuterii. Makijaż i ozdabianie ciała biżuterią od wieków było domeną kobiet. Odpowiednio dobrane naszyjnik, kolczyki czy bransoleta potrafią dodać blasku naszej skórze, podkreślić kolor oczu, rozweselić monotonię naszego ubioru. Wisiorek na łańcuszku we właściwym kształcie i kolorze pomoże też wydłużyć zbyt krótką szyję.

Jakość ma znaczenie

Zawieszki na szyję są doskonałym pomysłem na prezent. Zawsze możemy wybrać
coś niedużego i uniwersalnego. Warto pamiętać, że nie każdej osobie jest ładnie w złotej biżuterii. Choć wielu ludzi uważa, że jedynie złoto nadal dodaje prestiżu, to są też i takie, które zdecydowanie wolą srebro.

Na bardzo jasnej skórze blondynek złota biżuteria może jeszcze bardziej potęgować bladość, co nie będzie wyglądać korzystnie. Złoto najpiękniej prezentuje się na ciemnej, opalonej skórze, dodając blasku i podkreślając jej koloryt. Srebro natomiast jest o wiele bardziej uniwersalne, a do tego cenowo konkurencyjne. Zawsze możemy wybrać
coś z biżuterii srebrnej, ale pokrytej złotem lub platyną. Przy wyborze pozłacanego srebra należy pamiętać, by szukać wyrobów najwyższej jakości. Nie warto sugerować
się ceną, lecz jakością i certyfikatami. Złej jakości pozłacana biżuteria będzie się w krótkim czasie ścierać, ujawniając brzydkie plamy i przebarwienia.

Mnogość kształtów i kolorów

Zawieszki na szyję mają tę przewagę nad naszyjnikami, iż zawsze możemy do nich dobrać innego rodzaju łańcuszek. Zależnie od kreacji możemy manipulować długością
i grubością łańcuszka. Posiadanie kilku zawieszek w różnych kształtach i wielkościach, które pasują do tego samego łańcuszka, jest także praktyczniejsze.

Niezwykły design współczesnej biżuterii znajduje coraz większą liczbę zwolenników.
Dla miłośników kotów w sklepie internetowym SADVA znajdziemy zawieszkę w kształcie uroczego kotka, którego głowa wykonana jest z koniakowego bursztynu. Połączenie srebra, bursztynu i bezbarwnych cyrkonii w kształt wróżki dało uroczą zawieszkę, która będzie pasować zarówno młodej dziewczynie, jak i dojrzałej kobiecie.

Możemy wybierać spośród form prostych i bardziej wyszukanych. Bursztyn i cyrkonie
w różnych kolorach to najpopularniejsze połączenia ze srebrem. Uroku dodaje zestawienie bursztynu w kilku różnych odcieniach, jak choćby w wisiorku kształtem przypominającym listek.

Wielkość zawieszki na szyję też warto dobierać do właścicielki. Te bardzo duże będą źle wyglądać na drobnej osobie, dodatkowo tę drobność potęgując. Lepiej wybierać coś mniejszych rozmiarów i na delikatnym łańcuszku.