Zawiesia pasowe

Zawiesia pasowe

Zawiesia przeznaczone są do podnoszenia, zawieszania oraz przenoszenia ładunków. Zawiesia pasowe są rodzajem zawiesi wykonanym z podwójnie zszytej, niezwykle wytrzymałej taśmy poliestrowej PES. Na obu końcach są one zakończone specjalnie wzmocnionymi pętlami.

Zastosowanie zawiesi pasowych

Zawiesia pasowe doskonale sprawdzają się w przypadku ładunków o szczególnie delikatnych powierzchniach np. impregnowanych rur różnego rodzaju. W przypadku zastosowania innych produktów, mogłoby dojść do ich uszkodzenia. Stosowane są podczas transportu przez opasanie. Wówczas ciężar ładunku rozłożony jest na większej powierzchni. Zawiesia pasowe są przy tym bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, niska temperatura, oleje, tłuszcze, benzyna czy kwasy wszelkiego rodzaju (w tym akumulatorowy i solny). Należy je chronić jedynie przed szkodliwymi zasadami. Dla porównania zawiesia łańcuchowe klasy 8 kontaktu z kwasami mieć nie mogą, bo ulegają wtedy szybkiemu zniszczeniu.

Właściwości zawiesi pasowych

Zawiesia pasowe są bardzo lekkie. W ich przypadku stosunek wagi do wytrzymałości jest większy niż przy standardowych zawiesiach łańcuchowych czy linowych. Za sprawą lekkości i giętkości są również łatwe w obsłudze. Przy okazji zawiesia tego typu są znacznie tańsze niż inne. Obecnie stanowią one najtańszy rodzaj zawiesi dostępnych na rynku.

Co ciekawe, zawiesia pasowe nie potrzebują żadnych punktów zaczepienia. Z tego powodu są powszechnie stosowane m.in. podczas przenoszenia palet. Z uwagi na budowę pasowa można je łatwo i szybko wsunąć pod konkretną paletę.

Co warto wiedzieć o zawiesiach pasowych?

Zawiesia pasowe mają niewątpliwie szereg zalet. Są to produkty lekkie i elastyczne stosowane wówczas, gdy dany ładunek nie ma punktów zaczepowych do podnoszenia lub gdy zachodzi konieczność przetransportowania ładunku szczególnie delikatnego np. impregnowanych rur. Wykonane są bowiem z poliestru, rzadziej poliamidu czy polipropylenu.

Zawiesia pasowe są lekkie, wygodne w użytkowaniu oraz łatwe do przechowywania. Cechują się znaczną odpornością na tarcie oraz wysoką wytrzymałością. Są to produkty atestowane, objęte normą PN-EN 1492-1. Pracują w zakresie temperaturowym od -40 do 100 stopni Celsjusza. Znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach np. gdy podnoszony ładunek nie ma żadnych punktów zaczepowych. Sprawdzają się na co dzień w wielu stoczniach, magazynach, firmach budowlanych czy halach produkcyjnych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *