Zaskórniki

Zaskórniki – jak się z nimi uporać?

Zaskórniki powstają wskutek nieprawidłowego składu i nadmiernej produkcji sebum oraz zaburzenia równowagi złuszczania korneocytów (martwych komórek zrogowaciałego naskórka). Jedną z przyczyn tych nieprawidłowości jest niewłaściwa pielęgnacja. Nieodpowiednie wykonanie najważniejszego zabiegu kosmetycznego – oczyszczania – często prowadzi do powstawania wielu defektów skóry.

Dostosowanie właściwych kosmetyków do rodzaju cery, pomaga utrzymać skórę w dobrym stanie.

Osoby z cerą tłustą mogą stosować oczyszczające żele antybakteryjne ze złuszczającymi drobinkami. Jeśli jednak posiadamy skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień powinniśmy używać delikatniejszych preparatów np. płynu micelarnego czy łagodnie oczyszczającego żelu. Warto zasięgnąć fachowej porady u dermatologa, aby dowiedzieć się jakie kosmetyki są dla nas najlepsze.

Bardzo ważne jest także złuszczanie martwego naskórka. Wykonanie peelingu dwa razy w tygodniu powinno skutecznie pomóc nam, uporać się z tym problemem. Pamiętajmy tylko o dobraniu odpowiedniego kosmetyku do rodzaju cery! Po przeprowadzonym zabiegu warto nałożyć na twarz i dekolt maseczkę z glinki.

Stosowanie kremów z kwasami pomaga utrzymać równowagę procesu rogowacenia naskórka. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków z różnymi rodzajami kwasów, stąd dobranie odpowiedniego może być kłopotliwe. W tym przypadku warto również zasięgnąć porady specjalisty.

Jeśli jednak właściwa pielęgnacja nie pomaga, lub chcemy szybciej cieszyć się piękną skórą, warto odwiedzić profesjonalny gabinet kosmetyczny. Nowoczesna technologia pozwoli na szybsze i skuteczniejsze pozbycie się zaskórników. Przeprowadzenie odpowiednich zabiegów złuszczenia i oczyszczenia twarzy, gwarantuje szybkie przywrócenie skórze promiennego wyglądu. Podczas wizyty u specjalisty dostaniemy również wskazówki, dotyczące doboru odpowiednich kosmetyków i właściwej pielęgnacji dla naszego typu cery.

Pamiętajmy również o tym, że dieta ma olbrzymi wpływ na skład wydzielanego sebum. Zaburzenie gęstości czy proporcji poszczególnych składników prowadzi do nadmiernego gromadzenia sebum i zapychania porów.

Coraz więcej osób po 20-stce boryka się z trądzikiem, to już nie tylko zmora nastolatków! Jeżeli i Twoim problemem są zaskórniki i krostki, nie zwlekaj z wizytą u dermatologa, ponieważ leczenie trądziku to konieczność. Nieleczony pozostawia blizny na całe życie, a tego przecież nie chcemy! Uporanie się z trądzikiem to długotrwały proces, ważna przy tym jest cierpliwość. Klinika medycyny estetycznej DER-MED Kraków pomoże Ci pozbyć się tego problemu, wykwalifikowani dermatolodzy dobiorą odpowiednią kurację dla Ciebie. Stosujemy terapię tzw. „systemem skojarzeniowym”, czyli połączenie zabiegów medycznych z kosmetycznym oczyszczaniem.