Zlewy stalowe

Zalety zlewozmywaków ze stali

Obecnie wybór zlewozmywaków na rynku jest spory. Jednak wciąż mimo upływu lat największą popularnością cieszą się zlewozmywaki stalowe. W czym tkwi sekret ich popularności? Jakie są ich największe zalety? Czy zlewozmywaki wykonane ze stali szlachetnej sprawdzają się w każdej kuchni? Co trzeba na ich temat wiedzieć?

Zalety zlewozmywaków stalowych

Zlewozmywak to element, który musi pojawić się w każdej nowoczesnej i funkcjonalnej kuchni. Jest nieoceniony podczas gotowania, mycia naczyń czy sprzątania. Wybór na rynku w tym zakresie jest spory, ale wciąż największą popularnością cieszą się zlewozmywaki stalowe. Stal szlachetna, z której są one produkowane posiada specjalne właściwości. Tym samym jest bardzo odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dzięki zawartości chromu i niklu niegroźne jej kwasy, środki chemiczne czy bardzo wysoka temperatura. Zlewozmywaki stalowe mogą mieć różnorodne kształty i wielkość. Różna bywa także ich struktura – błyszcząca, szczotkowa, czy matowa. Dobry wybór wysokiej jakości zlewozmywaków stalowych znajdziemy w ofercie firmy Kuchinox.

Lekkie i łatwe w montażu

Stalowe zlewozmywaki są bardzo popularne przede wszystkim z uwagi na swoją trwałość i odporność. Stal szlachetna to materiał, który w kuchni sprawdza się doskonale. Nie ulega przebarwieniom i niegroźna jest mu wysoka temperatura. Nie ma więc ryzyka, że na skutek wlania do zlewu wrzącej wody, ten ulegnie zniszczeniu. Stal jest bowiem przygotowana na takie agresywne warunki temperaturowe. Zlewozmywaki wykonane ze stali nie odkształcają się i nie tracą swojej pierwotnej formy. Jednocześnie są one lekkie i łatwe w montażu. To niezwykle istotne przede wszystkim w przypadku montażu samodzielnego na blacie czy szafce stojącej.

Pasują do każdej aranżacji

Co więcej, obecnie wybór stalowych zlewozmywaków na rynku jest spory. Stal nierdzewna to materiał dodatkowo odporny na zarysowania, zadrapania czy różnego rodzaju uszkodzenia natury mechanicznej. Dlatego w zlewach wykonanych ze stali można bez obaw myć sztućce, noże czy naczynia. Zlewy stalowe pod wieloma względami nie mają sobie równych. Są produktami bardzo higienicznymi i łatwo je utrzymać w czystości. Nie ma ryzyka, że uszkodzą je kwasy i używane na co dzień w kuchni środki chemiczne. Co więcej, stal szlachetna zawsze bardzo dobrze się prezentuje. Komponuje się świetnie z wieloma różnymi aranżacjami przestrzeni. Pasuje więc zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i tych urządzonych w sposób bardziej klasyczny.