Zalety nauki języków obcych w grupach

Istnieją różne metody nauki języków obcych. Jedną z nich są kursy językowe, polegające na zajęciach grupowych. Sprawdźcie jakie są zalety nauki języków obcych w grupach i kto powinien rozważyć taką opcję.

Nauka języków kluczem do sukcesu

W dzisiejszych czasach ciężko obyć się bez znajomości języków obcych, w tym przede wszystkim języka angielskiego. Jest on nam potrzebny nie tylko w pracy, w szkole, czy na studiach, ale niejednokrotnie w życiu codziennym, np. na zagranicznych wakacjach. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe lekcje języków obcych.

-Jest wiele opcji nauki języków, od indywidualnych korepetycji, przez lekcje online po kursy w szkołach językowych. Każda z metod jest inna, dlatego warto dobrać sposób nauki względem własnych potrzeb i preferencji. Nie da się ukryć, że najciekawszą i najbardziej rozwijającą formą jest nauka w grupie – zauważa nasz rozmówca reprezentujący Jagiellońskie Centrum Językowe.

Zalety nauki w grupie

Nauka języka obcego w grupie wchodzi w skład standardowej oferty każdej szkoły językowej. Metoda ta ma na celu stymulowanie uczestników kursu do nauki i posiada liczne zalety. Przede wszystkim, zajęcia w grupach umożliwiają odbywanie konwersacji z różnymi osobami i dyskusje w grupie. Często wiąże się to z wzajemnym wychwytywaniem i poprawianiem błędów, co dla wielu może być świetną motywacją do doskonalenia swoich umiejętności. Zajęcia w grupie budzą w niektórych ducha rywalizacji, a to ułatwia im systematyczną naukę.

Inną korzyścią płynącą z nauki języka obcego w grupie jest fakt, że kursy językowe stworzone są w ten sposób, by proporcjonalnie dzielić czas zajęć na doskonalenie czytania, komunikacji, pisania i rozumienia ze słuchu. Jest to szczególnie istotne dla osób, które mają w planach zdawanie egzaminów certyfikacyjnych. Inaczej nauka może wyglądać na zajęciach indywidualnych (zdarza się, że koncentruje się głównie na konwersacjach, co zaburza harmonię umiejętności językowych).

Dość dużą zaletą zajęć grupowych są również kwestie finansowe. Zazwyczaj ceny kursów są o wiele bardziej korzystne od indywidualnych lekcji z lektorem. Warto jednak pamiętać, że najlepiej wybierać kursy prowadzone w niewielkich, kilkuosobowych grupach – tylko w takich prowadzący zajęcia może poświęcać wszystkim uczestnikom kursu tyle samo uwagi. Ma to również znaczenie dla nauki konwersacji i dyskusji w grupie.

Podsumowując, kursy językowe opierające się na nauce języka obcego w grupie mają dużo zalet. Jednak nie każdy odnajdzie się na tego typu zajęciach, dlatego warto dokładnie przemyśleć czego tak naprawdę oczekujecie, zanim zdecydujecie się na wybraną metodę nauki.