Jakie zalety ma malowanie natryskowe?

Przy dużych powierzchniach ręczne malowanie niestety nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego też coraz więcej ekip stawia na malowanie natryskowe. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe atuty malowania natryskowego i dowiedzieć się jednocześnie, czy rzeczywiście warto z niego skorzystać.

Jakie największe plusy?

Jedną z największych zalet malowania natryskowego jest oczywiście nie tylko duża oszczędność czasu, ale również znacząca oszczędność farby. Dzięki tej metodzie w przeciągu jednej minuty, można pomalować nawet kilka metrów kwadratowych ściany. Sporym atutem jest także to, że malowanie natryskowe nie wymaga użycia dużej siły. Nie można zapominać także o rewelacyjnych walorach estetycznych. Krycie jest równomierne, bardzo dokładne i jednolite. Przy ręcznym malowaniu jak powszechnie wiadomo mogą pojawić się zacieki, które są nieprzyjemne dla oka.

Szerokie i różnorodne zastosowanie

Malowanie natryskowe jest bardzo uniwersalną metodą, dlatego też cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem. Bez żadnego większego problemu można ją stosować nie tylko wewnątrz mieszkania, ale również na zewnątrz. Używanie pistoletu wcale nie jest tak trudnym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka.

Czy są jakieś wady?

Malowanie natryskowe ma oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Dla niektórych firm i osób prywatnych największą barierą jest oczywiście cena sprzętu do malowania. Dla osób, które chcą pomalować swoje mieszkanie zakup sprzętu nie jest korzystnym rozwiązanie. Pod względem finansowym opłaca się z kolei zatrudnić doświadczoną firmę, która oferuje malowanie natryskowe. Warto postawić przede wszystkim na porządny pistolet od renomowanego producenta, który dobrze rozbijać będzie farbę. Warto poświęcić także nieco swojego cennego czasu, aby dobrać odpowiedni kompresor elektryczny. Nie można zapominać również o specjalnej farbie do rozcieńczalnika, dużej ilości folii i taśm do zabezpieczania

Artykuł powstał we współpracy z https://kedziorahydroizolacje.pl