szczoteczki do zębów

Zalety korzystania z bambusowej szczoteczki do zębów

Kwestia ochrony środowiska i zastąpienie stosowanych wcześniej w bardzo dużych ilościach materiałów, które są trudne w rozkładzie, materiałami ekologicznymi i biodegradowalnymi, jest ważne dla coraz większej ilości ludzi. Obecnie coraz więcej z nas stara się już nie kupować rzeczy, które są np. wykonane z plastiku i jeżeli tylko jest taka możliwość, zamiast nich zdecydować się na produkty wykonane z naturalnych materiałów. Jedną z takich możliwości od kilku już lat jest zastąpienie tradycyjnych szczoteczek do zębów z plastikowymi rączkami, szczoteczkami, których uchwyty są wykonane z włókien bambusowych. Więcej na ich temat przeczytasz w naszym artykule.

Ekologiczna wersja szczoteczek do zębów

Wykorzystanie przy tworzeniu szczoteczek do zębów włókien bambusowych wbrew pozorom może mieć naprawdę duży wpływ na ochronę środowiska. Wiele osób może pomyśleć, że przecież to tylko szczoteczka do zębów, w której produkcji nie zastosowano tak wiele plastiku, jednak żeby zauważyć skalę problemu wystarczy pomyśleć o tym, jak często zmieniamy wykorzystywaną szczoteczkę na nową. Ile szczoteczek wykorzystujemy w trakcie miesiąca i w trakcie całego roku. W pewnym momencie ilość wyrzucanego przez nas plastiku zrobi się naprawdę duża. Jeżeli do tego dodamy także szczoteczki, których używamy tylko przez krótki czas, np. w trakcie wakacji lub w trakcie wyjazdu służbowego, to naprawdę może się okazać, że tego plastiku produkujemy naprawdę bardzo dużo. Zastąpienie plastikowych szczoteczek do zębów szczoteczkami, których rączki są wykonane z całkowicie naturalnego materiału może być więc naprawdę świetnym pomysłem.

Więcej na temat wykorzystania włókien bambusowych w produkcji szczoteczek do zębów opowiedział nam nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu ze zdrową żywnością Batom w Krakowie:

„Wykorzystywane w produkcji ekologicznych szczoteczek do zębów włókna bambusowe to całkowicie naturalny materiał, który odznacza się m.in. bardzo dużą wytrzymałością i wieloma możliwościami zastosowania. Włókna bambusowe mają także właściwości antybakteryjne, dzięki czemu doskonale się nadają do zastosowania w produkcji artykułów higienicznych. Oprócz tego bambus jest także powszechnie uważany za najszybciej odnawialny materiał naturalny na świecie, co sprawia, że ma on praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania”.

Jakie są największe zalety bambusowych szczoteczek do zębów?

Oprócz dużej wytrzymałości i właściwości antybakteryjnych oraz tego, ze bambus jest materiałem w pełni biodegradowalnych, wykonane z niego szczoteczki mają także inne zalety. Przede wszystkim uchwyty w szczoteczkach z bambusa są delikatniejsze od uchwytów w plastikowych szczoteczkach do zębów. To sprawia, że z takich szczoteczek mogą bezpiecznie korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Szczoteczki bambusowe nie podrażniają tak bardzo dziąseł. Obecnie w dobrze wyposażonych sklepach można znaleźć bardzo dużo rodzajów szczoteczek bambusowych, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale także oczywiście twardością włosia. Jest to obecnie zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj naturalnych artykułów higienicznych. Decydując się na szczoteczkę bambusową ma się dokładnie tyle samo możliwości, co podczas wybierania zwykłej szczoteczki do zębów.

W jaki sposób korzystać ze szczoteczek bambusowych?

Samo mycie zębów z wykorzystaniem bambusowej szczoteczki, nie różni się niczym od mycia zębów z zastosowaniem zwykłej szczoteczki. Trzeba jednak uważać na to, w jaki sposób będziemy tę szczoteczkę przechowywać. Nie powinniśmy jej wkładać do kubeczka, w którym często gromadzi się spływająca ze szczoteczek woda, ponieważ zanurzone w wodzie włókna bambusowe mogą zmięknąć, przez co szczoteczka straci swoją wytrzymałość. Niektórzy producenci szczoteczek bambusowych dodają do nich w zestawie niewielką, także wykonaną z bambusa podstawkę. Wystarczy tylko po zakończeniu szczotkowania zębów, wstawić w nią szczoteczkę i to wszystko. W takich warunkach będzie w pełni bezpieczna do kolejnego mycia.