Wyposażenie i artykuły biurowe

W wyposażeniu biur i banków coraz większą rolę odgrywają nowoczesne artykuły biurowe, wśród najpopularniejszych z nich znajdują się liczarki bilonu, liczarki banknotów, sortery bilonu oraz testery banknotów.

Są to niezwykle nowoczesne urządzenia najnowszej generacji, które wykonują funkcje związane z liczeniem, konfekcjonowaniem, a także weryfikowaniem autentyczności monet i banknotów. Urządzenia te są produkowane z wykorzystaniem najnowszych technologii, dzięki którym są one nie tylko funkcjonalne, proste, intuicyjne w obsłudze, ale także niezwykle skuteczne. Wymienione artykuły biurowe ułatwią pracę wszystkim osobom, które na co dzień mają do czynienia z obrotem gotówki.

Liczarki bilonu oraz liczarki banknotów są przede wszystkim przeznaczone do stosowania przy stanowiskach kasowych i liczarskich. Zapewniają one szybkie i dokładne liczenie oraz, co również ważne, długoletnia eksploatację. Niektóre urządzenia posiadają dodatkowo wbudowany moduł (UV), który weryfikuje prawdziwość banknotów w promieniach ultrafioletowych. Inną opcją jest moduł MG weryfikującym prawdziwość banknotów za pomocą czujnika magnetyzmu. Urządzenia najbardziej wyrafinowane posiadają podwójną technologię UV i MG, co pozwala na znakomite rezultaty w rozpoznawaniu sfałszowanych banknotów. Większość tego typu artykułów biurowych posiada też w swoim standardowym wyposażeniu zewnętrzny, dodatkowy wyświetlacz LCD. Inne dostępne opcje i parametry to choćby czujnik RGB, możliwość podłączenia drukarki oraz możliwość natychmiastowego przesyłania danych do komputera.

Sortery bilonu są bardzo łatwe w obsłudze, a ich niewielka kubaturowa sprawia, że można je zainstalować praktycznie wszędzie. Tego typu automaty najczęściej podają sumę wszystkich posortowanych monet, a także ilość monet każdego nominału. Sortery bilonu znajdują swoje zastosowanie głównie w miejscach o niskiej i średniej intensywności obsługi gotówki ( w tym wypadku monet).

Testery banknotów mogą natomiast posiadają rozliczne parametry, wszystko zależy od stopnia zaawansowania technologii. Niezależnie jednak od rodzaju są to przedmioty łatwe w obsłudze i przyjazne dla użytkownika. Wykorzystuje się je w celu weryfikacji autentyczności banknotów dzięki promieniom ultrafioletowym. W środku najczęściej znajduje się wbudowana lupa, służąca do dodatkowego zbadania znaków na banknotach.