Wypad w góry z okazji inauguracji roku akademickiego

Nowy rok akademicki niesie ze sobą nowe wyzwania, dlatego warto rozpocząć go aktywnie i z przytupem, by rozpocząć kolejny etap edukacji w doskonałym nastroju i z odpowiednim poziomem endorfin. Bez wątpienia pomoże w tym choćby krótki wypad w góry, podczas którego dotlenicie szare komórki i nabierzecie nowych sił i energii niezbędnych do stawienia czoła wyzwaniom nowego roku akademickiego. Nie warto się zastanawiać. Pakujcie plecak, zabierajcie znajomych i dobry humor i pędźcie w Beskid Sądecki na spotkanie przygodzie (i przyrodzie!).

Jesień w polskich górach

Jesień to prawdopodobnie najbardziej odpowiednia pora roku na studencki wypad. Coraz krótsze i chłodniejsze dni na pewno nie sprzyjają wyjazdom nad (lodowate nawet latem) polskie morze, a i na Mazurach jest coraz zimniej. Koniec upałów to natomiast idealna okazja, by wyruszyć na pieszą wędrówkę w góry. Uroku wycieczce dodadzą miesiące się setkami kolorów lasy porastające wzgórza i szczyty. Jesień to także dość bezpieczna pora w górach. Rzadziej spotkamy tu wtedy groźną burzę i unikniemy śniegu, dlatego to dobry czas nawet dla niewprawionych w górskich włóczęgach. Poza tym (a może przede wszystkim) październik i listopad to miesiące, w których zdecydowanie mniej osób wybiera się na urlop, co sprawia, że ceny są zdecydowanie bardziej przystępne. W sam raz na studencką kieszeń.

Beskid Sądecki i Piwniczna-Zdrój

Beskid Sądecki to pasmo górskie położone w Karpatach Zachodnich i należące do Beskidów Zachodnich. Jedną z najpopularniejszych miejscowości usytuowanych w tej okolicy jest Piwniczna-Zdrój słynąca z leczniczych wód mineralnych oraz pięknego krajobrazu. Jest to doskonała baza wypadowa w góry (przebiegają przez nią cztery główne szlaki górskie), więc spodoba się każdemu amatorowi górskich wędrówek. Miłośnicy jazdy konnej znajdą tu ośrodek, który oferuje przejażdżki konne po Beskidach. Mniej aktywni mogą spędzić czas w muzeum albo w pijalni wód. Czas wypełni także zwiedzanie okolicznych zabytków, których wcale nie jest mało. Największą atrakcją będą jednak same góry. Nawet jeśli nie przepadacie na włóczeniem się po szlakach, na pewno docenicie czas spędzony w uroczym domku położonym z dala od cywilizacji, za to w sercu gór. Taki odpoczynek przed rozpoczęciem kolejnego roku nauki przyda się każdemu.

Dom w górach

Planując wyjazd w góry, nie zapomnijcie zarezerwować noclegu. To pozwoli oszczędzić czas, a nawet pieniądze. Rezerwując wcześniej miejsca noclegowe, być może uda się wam wynegocjować korzystniejszą cenę. Jeśli zastanawiacie się, gdzie się zatrzymać podczas wypadu, zastanówcie się nad wynajęciem domu w górach (sprawdźcie: http://domzwidokiem.com/), dzięki czemu zapewnicie sobie prywatność i swobodę, a długie nocne rozmowy i śpiewy nie będą przeszkadzać innym turystom. Tym samym oszczędzicie sobie (a przede wszystkim innym) przykrych sytuacji. Poza tym wynajęcie domu w górach pozwoli wam pomieścić całą grupę w jednym miejscu, co sprzyja integracji i wspólnemu spędzaniu czasu. Ponadto wynajęcie domu w górach gwarantuje niepowtarzalne widoki i daje możliwość podziwiania zapierającego dech w piersiach górskiego krajobrazu. Ważne też, że wokół niemal każdego górskiego domku znajduje się miejsce na ognisko lub grilla, dzięki czemu będziecie mogli miło spędzić czas.

Krótki wypad do Piwnicznej-Zdroju to doskonały pomysł dla studentów krakowskich uczelni. Dojazd z Krakowa zajmuje bowiem zaledwie kilka godzin i nie obciąża nadmiernie studenckiego budżetu. Poza tym Piwniczna-Zdrój jest całkiem nieźle skomunikowana z większością kraju. Możecie tu dotrzeć pociągiem, autobusem oraz samochodem, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać, że niedaleko Piwnicznej znajduje się przejście graniczne ze Słowacją, więc możecie urozmaicić swój wyjazd wizytą u naszego południowego sąsiada. Możliwości jest zatem naprawdę wiele, wystarczy tylko dobra organizacja i powodzenie studenckiego wypadu w góry gwarantowane!