ultrasonograf?

Wygodny ultrasonograf? To możliwe!

Wszystko staje się smart i mobile – trend obowiązuje także w wielu wyspecjalizowanych branżach. Przykładem może być medycyna, dla której innowacja to jedna możliwość ulepszenia jakości.

Badania tylko na miejscu? Można inaczej!
Wraz z rozwojem przemysłu i technologii urządzenia wykorzystywane w medycynie zyskiwały nowe funkcje i rozwiązania. Dzięki temu poprawiała się jakość i precyzja diagnoz, ale również dostępność do poszczególnych badań. Czasem problem polegał na tym, że ludzie potrzebujący pomocy byli oddaleni od najbliższego szpitala (z potrzebnym sprzętem) nawet o kilkaset kilometrów. Ponadto zbyt mała liczba sprzętu, wydłużała kolejki, ale była również jednym z powodów, które odbierało możliwość przeprowadzenia badania, uzyskania diagnozy i podjęcia leczenia. Dlatego też wraz z możliwościami technologicznymi, producenci wciąż starają się dostarczać urządzeń, które zapewniają najwyższą jakość, ale również dużą mobilność – przez co urządzenia są bardziej dostępne, a badania można przeprowadzić dosłownie wszędzie. Takim przykładem może być Philips Lumify.


Czym jest Philips Lumify?
To prawdziwy przełom, czyli pierwszy mobilny ultrasonograf, dzięki któremu można zdiagnozować pacjenta dosłownie wszędzie. Wystarczy specjalna głowica USG Philips Lumify oraz smartfon lub tablet, oraz aplikacja mobilna. Po połączeniu, sprzęt jest gotowy do działania. Powyższe rozwiązanie pokazuje, że nawet tak urządzenie jakim jest ultrasonograf może być mobilne. Dodatkowo wyznacza nowe trendy nawet w tak specjalistycznej branży – medycznej. Sporo ciekawych informacji na temat urządzenia, ale również o jego możliwościach znajdziesz na stronie producenta Philips https://www.philips.pl/healthcare/sites/lumify.

Gdzie jest wykorzystywany
Z powyższego rozwiązania korzystają już nie tylko placówki w wielu miejscowościach, ale z tych możliwości korzystają również np. zespoły piłkarskie – PSV Eindhoven (były mistrz Holandii jako pierwszy zaczął korzystać z Philips Lumify). Ale mobilny ultrasonograf podbija kolejne dyscypliny, ale z tego rozwiązania korzystają także prywatne poradnie. Ponieważ w czasach, gdzie każdy szczegół ma znaczenie np. szybka diagnoza i podjęcie leczenia może mieć ogromny wpływ na wynik, czy jakość życia.