narzutę na łóżko

Jak wybrać narzutę na łóżko? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Sypialnia to miejsce, w którym powinieneś móc oddać się relaksowi. Na pewno zauważyłeś, że w schludnych i estetycznych pomieszczeniach odpoczywa się zdecydowanie lepiej. Jak możesz niewielkim kosztem zmienić swoje wnętrze? Postaw na efektowne narzuty na łóżko! Jak wybrać taką, która będzie pasowała do Twojej sypialni? Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę!

Określ jej funkcję

Zanim zaczniesz przebierać między różnymi ofertami, zastanów się, czego oczekujesz od narzuty na łóżko. Jeżeli ma pełnić wyłącznie funkcję ozdobną, po prostu kieruj się swoim wyczuciem stylu. Natomiast w przypadku, gdy zależy Ci na tym, aby także pod nią spać, warto, aby była podbita włókniną. Taki pikowany produkt świetnie sprawdzi się zarówno na upalne letnie noce, kiedy kołdra daje zbyt dużo ciepła, jak i na zimę, kiedy kołdra może dawać go nieco za mało.

Wybierz rodzaj materiału

Rodzaj materiału, z którego stworzone są narzuty na łóżko, jest bardzo ważny. Dlaczego? Chodzi o względy codziennej pielęgnacji. Najlepiej, abyś zdecydował się na mieszankę tkaniny naturalnej z syntetyczną. Takie tekstylia nie są problematyczne podczas prania, dlatego będziesz mieć pewność, że posłużą Ci bardzo długo.

Wybierz odpowiedni kolor

Obecnie na rynku jest mnóstwo różnych wzorów narzut na łóżko, dlatego decyzja o wyborze konkretnego modelu wcale nie jest prosta. Zastanawiając się nad barwą kapy, która wpisze się w aranżację Twoich wnętrz, postaw na jedno z dwóch rozwiązań — powinna kontrastować albo podkreślać kolorystykę pokoju. Innymi słowy — bardzo dobrze będzie wyglądała narzuta na łóżko, która utrzymana jest w podobnych odcieniach, jak te dominujące w pomieszczeniu. Tak samo dobrą opcją jest wybór barwy przeciwnej, która przełamie panującą kolorystykę.

Jak zmierzyć narzutę na łóżko?

Chcesz mieć pewność, że narzuta, którą kupisz, będzie idealnie pasowała na Twoje łóżko? Możesz to sprawdzić w bardzo prosty sposób! Jak oszacować rozmiar, który powinna mieć kapa zakrywająca mebel i sięgająca tuż nad podłogę? Wystarczy, że zmierzysz szerokość łóżka, dodasz do niej jego wysokość z materacem oraz grubością kołdry. Jak poznać drugi wymiar? Zmierz dokładnie długość łóżka i dodaj do niej 50 centymetrów. Dzięki takim obliczeniom kupisz narzuty na łóżko, które będą pasowały jak ulał!

Z naszą pomocą wybór odpowiedniej kapy nie będzie problemem. W sklepie YesHome znajdziesz narzuty na łóżko, które są wyjątkowo stylowe oraz trwałe. Wejdź na jego stronę, a przekonasz się, że szeroki wybór dostępnego asortymentu pozwoli wybrać Ci to, co jest w Twoim guście!