sprzęt AGD

Jak wybrać idealny sprzęt AGD do zabudowy?

Niezbędnym asortymentem każdej kuchni są sprzęty AGD. To właśnie dzięki nim możemy przygotowywać codzienne posiłki, parzyć aromatyczną kawę czy piec słodkie wypieki. Na etapie projektowania kuchni musimy jednak zdecydować, czy zdecydujemy się kupić sprzęty AGD do zabudowy, czy wolnostojące. Te pierwsze idealnie wkomponują się w zabudowę kuchenną, pozwalając urządzić eleganckie i funkcjonalne wnętrze.

Jaki wybrać sprzęt AGD do kuchni?

Sprzęty AGD są podstawowym wyposażeniem każdej kuchni, gdyż decydują o jej funkcjonalności i estetycznym wyglądzie. Wiele osób zastanawia się jednak, co lepsze – AGD do zabudowy czy wolnostojące? Zarówno sprzęty wolnostojące, jak i do zabudowy, mają swoje zalety i wady. Te pierwsze są powszechnie dostępne na rynku, dzięki czemu z powodzeniem znajdziemy modele o niestandardowych gabarytach. W kwestii wymiarów mamy więc duży wybór i swobodę, co pozwoli nam dobrać urządzenia do swoich potrzeb. Warto również pamiętać, że sprzęty wolnostojące nie stwarzają problemów podczas montażu, a w razie awarii łatwo można się do nich dostać. Jeśli chodzi o minusy, to urządzenia wolnostojące są z pewnością trudniejsze do utrzymania w czystości – wiele okruszków, resztek jedzenia i zabrudzeń gromadzi się bowiem w szczelinach między nimi. Ponadto takie sprzęty AGD nie zawsze dobrze komponują się z wnętrzem kuchennym i pozostałym wyposażeniem.

Z kolei sprzęty AGD do zabudowy są sprytnie ukryte w meblach, dzięki czemu nie rzucają się w oczy i są bezpieczniejsze dla małych dzieci, które mogą przebywać w kuchni. Pozwalają stworzyć jednolitą zabudowę kuchenną, co jest nie tylko bardziej nowoczesne, ale również łatwiejsze do utrzymania w czystości. Stworzenie takiej minimalistycznej aranżacji jest jednak kosztowniejsze, gdyż ceny sprzętów do zabudowy są wyższe niż modeli wolnostojących. Poza tym wymagają zamówienia mebli na wymiar. Nie zapominajmy również, że w razie usterki, w większości przypadków, trzeba będzie rozmontować całą szafkę, by dostać się do urządzenia.

Jak dobrać sprzęty AGD do zabudowy?

Pomimo wyższej ceny, coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń do zabudowy. Przy ich wyborze musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na wymiary – muszą one bowiem zmieścić się w specjalnej zabudowie meblowej. Nawet różnice na poziomie 2-3 centymetrów mogą sprawić, że konieczne będzie zamówienie większej szafki. Kolejnym ważnym czynnikiem jest funkcjonalność sprzętów – liczy się nie tylko ich nowoczesny design, ale przede wszystkim to, jakie funkcje, programy i technologie oferują. Warto więc dokładnie zapoznać się ze specyfikacją urządzeń, zanim dokonamy zakupu. W tym miejscu zwróćmy również uwagę na klasę energetyczną urządzenia. Im będzie wyższa, tym mniej zapłacimy za zużycie energii.

Jakiej firmy sprzęty AGD do zabudowy wybrać?

Na rynku nie brakuje firm, które oferują sprawdzony, dobry sprzęt AGD do kuchni. Polecane, a zarazem najczęściej kupowane są takie marki, jak: Bosch, Samsung, LG, Beko, Amica, Whirlpool czy Gorenje. Każda z tych producentów ma w swoim asortymencie szeroki wybór sprzętów AGD do zabudowy – zarówno nowoczesne płyty indukcyjne, piekarniki parowe, jak i pojemne lodówki. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto jednak poczytać opinie użytkowników na temat poszczególnych modeli urządzeń i sprawdzić rankingi popularności. Nie zaszkodzi również porównanie oferty kilku marek, by wybrać najlepszy komplet sprzętów dla siebie.

Gdzie najtaniej kupić AGD do zabudowy?

Na szczęście sklepów ze sprzętem AGD do zabudowy jest również dużo, jak tych, które oferują urządzenia wolnostojące. Nie powinniśmy mieć więc problemów z zakupem swoich wymarzonych sprzętów. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić nieco gotówki, powinniśmy odwiedzić sklepy internetowe z AGD do zabudowy. Zazwyczaj oferują one niższe ceny na urządzenia niż sklepy stacjonarne. Jednym z takich sklepów jest Inlago.pl, w którego asortymencie można znaleźć sprzęty renomowanych producentów w relatywnie niskich cenach.